'Başörtülü de,başörtüsüzü de başımızın tacı'

  • Giriş : 04.05.2006 / 00:00:00

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in gündeme getirdiği 'başörtüsü' tartışmasını Bursa programında da sürdürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ağar, konuşması sırasında sık sık terleyince imdadına eşi Emel Ağar yetişti. Emel hanım, Ağar'a, peçete yetiştirmekte zorlandı.

DYP Lideri Ağar, partisinin Bursa İl Kadın Kolları'nın genel kurulunda konuştu. Hükümetin değerler üzerinde siyaset yaptığını öne süren Ağar; "Her dönemde, Cumhuriyetin kurduğu değerler, demokrasinin değerleri ile milletimizin milli ve manevi değerleri arasında, hiçbir çelişki olmaksızın, bütün bu değerler beraberliğini bir arada yürüterek yola devam ettik. Bunun içindir ki DP döneminde ezan Arapça okundu, kabul edildi. Adalet Partisi döneminde 45 bin imam bir günde devlet memuru olduğunda da Türkiye'nin hiçbir yerinde rejim tartışması olmadı. Bu salonda da örneğini görerek mutlu olduğum gibi, başörtülüsü de bizim başımızın tacı, başörtüsü takmayan da başımızın tacı. Çünkü herkes bu Cumhuriyet'in özgür ve eşit vatandaşlarıdır. Türkiye'de hem bu değerleri istismar edeceksin, hem bu değerler üzerinden yıllardır siyaset yaptığını zannedeceksin. Ama iktidara geldiğin vakit beceriksizliğin, aczin, cesaretsizliğin yüzünden milletin meselelerini çözemeyeceksin, ondan sonra da hala istismara devam edeceksin. Yeter artık, bırakın bu istismarı." diye konuştu.

Türkiye'nin birçok problemi olmasına rağmen birilerinin 'İktidarı nasıl olsa ele geçirdim. Bu iktidar içinde ihaleleri eşime dostuma peşkeş çekerek, kendi meselemi çözerim. Milletin meselesi gelecek döneme kalsın' düşüncesiyle siyaset yaptığını kaydetti. Ağar konuşmasını şöyle sürdürdü; "Millet size daha ne verecek. 370 mebusla Türkiye'nin hiçbir temel meselesini çözemediniz. Gelin milletin önünde tövbe edin, af dileyin. Ben önümü kesmek istediklerinde holding patronlarının kucağına gitmedim, gitmem. Fukara vicdanlarından çıkacak hükümete tahammül edemeyenler, zengin sofralarından yeni ve kurma hükümetler çıkarma hevesindeler."

Ağar, konuşması sırasında terleyince eşi Emel Ağar'dan destek aldı. Ağar konuşmasının ardından Kapalıçarşı ve Uzun Çarşı'da esnafla sohbet etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious