"Başörtülü" kız kürsüden indirildi!

  • Giriş : 25.11.2007 / 14:44:00
  • Güncelleme : 25.11.2007 / 16:30:58

İmam Hatipli kız öğrenciye başörtülü olduğu gerekçesiyle ödülünü aldırmadılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

HABER AKTÜEL - Adana'nın Kozan ilçesinde öğretmenler gününün kutlandığı esnada başörtülü bir İmam Hatipli kız öğrenci, başörtülü olduğu gerekçesiyle ödülünü almak için çıktığı kürsüden indirildi.

Öğretmenler günü münasebetiyle düzenlenen törene davet edilen öğrencilerin arasında bulunan Kozan İmam Hatip Lisesi 11-C sınıfı öğrencilerinden Tevhide Kütük, "Bir Öğretmen Olmalı" konulu kompozisyon dalında kazandığı birincilik ödülünü almak için isminin anons edilmesiyle birlikte kürsüye çıktı.

Öğrencinin başörtülü olduğunu gören Kozan Kaymakamı Aydın Tetikoğlu ve Garnizon Komutanı Hüseyin Çopur'un öğrenciyi işaret edip "İndirin onu" diye tepki göstermeleri üzerine Tevhide Kütük, İl Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat tarafından kürsüden indirildi.

Sahneden indirilen Tevhide Kütük, protokolde oturan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat’ın yanına giderek, “Neden hocam, neden ödülümü vermediniz?” diye serzenişte bulundu. Cevap alamayan öğrenci, gözyaşlarına boğularak ezik bir şekilde yerine otururken, “Sizi Allah’a havale ediyorum” dediği duyuldu.Bunun üzerine salonda bulunan Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, bir grup öğretmen ve davetli ile birlikte durumu protesto ederek salonu terk etti. Konser vermek için salonda bulunan Türk Halk Müziği (THM) korusu boş salona konser vermek zorunda kaldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious