Başörtülü müşteri kabul etmeyen otelden açıklama

Başörtülü müşteri kabul etmeyen otelden açıklama.21168
  • Giriş : 05.06.2008 / 06:22:00
  • Güncelleme : 04.06.2008 / 23:37:57

Başörtülü bayan olduğu için bir aileyi tesislere almayan yasakçı otelin müdürü 'ayıbı' savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Otel Müdürü açıklamasında ayrımcılığın doğru olduğunu savunarak, '''Prensiplerimiz doğrultusunda rahat edemeyecekleri gerekçesiyle otele türbanlı müşteri almıyoruz. Çalıştığımız seyahat acentelerine otele türbanlı müşteri almadığımızı önceden bildirdik'' dedi.

Özadalı, bazı gazetelerdeki, kadının türbanlı olduğu gerekçesiyle bir aileye ayrım yapıldığı iddialarının tam olarak gerçeği yansıtmadığını öne sürdü.

Otele 1 Haziranda tatile gelen kişi ile türbanlı eşi ve çocuğunu, otelin prensipleri gereği kabul edemediklerini ifade eden Özadalı, şöyle konuştu:

''1 Haziran Pazar günü, internet üzerinden de tatil satan bir şirket aracılığıyla 2 kişilik rezervasyon yaptıran vatandaş ve ailesi otelimize saat 21.00 sularında giriş yapmak istedi. Ancak resepsiyon görevlimiz, misafirlerimizin tesettürlü olduğunu fark etmesi üzerine Mavi Otel'in müşteri memnuniyetini ve rahatlığını düşünerek, bir süredir aldığı prensip kararı gereği durumu telefonla bizlere ve ön büro müdürümüze bildirdi. Konunun bizlere intikali üzerine ön büro müdürümüz misafirlerimize tesisimizin tesettürlü misafirler için uygun olmadığını, bu konuda tüm acentelerimizin bilgilendirildiğini kendilerine ifade etti.''

Yobazlığın böylesi: Eşi başörtülü diye otele almadılar

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious