"Başörtülüsün" diye kürsüden indirilen Tevhide'ye ödül

  • Giriş : 30.11.2007 / 22:09:00

Kürsüden indirilen ve birincilik ödülünü alamayan Tehvide için İstanbul'da ödül töreni düzenlenecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genç Siviller, Kozan Kaymakamı ve Garnizon Komutanı tarafından kürsüden indirilen İmam Hatip Lisesi öğrencisi Tevhide Kütük'e ilginç bir öneri sundu. Genç Siviller Grubu, yarım kalan ödül törenini tamamlamak için Tevhide'yi İstanbul'a davet etti.

Genç Siviller, baba Arif Kütük'ü arayarak, yarım kalan ödül törenini tamamlamak istediklerini bildirdi. Bu destekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Arif Kütük, yaşanan olaydan sonra kızı Tevhide'nin sağlık durumunun İstanbul'a gelmeye müsait olmadığını söyledi.

ÖDÜLÜ HAZIR

Genç Siviller Grubu Sözcüsü Turgay Oğur, kimseyi rahatsız etmek veya herhangi bir tartışmanın içine çekmek olmadığını vurgulayarak, amaçlarının sadece Tevhide'nin yarım kalan ödül törenini İstanbul'da görkemli bir şekilde tamamlamak olduğunu söyledi. Oğur şunları söyledi: "Biz kendilerine uyduruk bir plaket yerine, çok hoşuna gideceğini düşündüğümüz bir hediye sunmayı planlamıştık. Bu bir plaket olmayacaktı. İçinde çeşitli kalemler olan bir yazı seti veya kendisiyle ilgili maillerin çerçeveye konmuş hali olabilirdi.

Suç duyurusu

Hakların Korunması ve Hukuki Araştırmalar Derneği, Tevhide'nin kürsüden indirilmesiyle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Dernek, Kaymakam Aydın Tetikoğlu, Garnizon Komutanı Hüseyin Çopur ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canpolat hakkında kamu davası açılmasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious