Başörtüsü karşıtları vatandaşa saldırdı

Başörtüsü karşıtları vatandaşa saldırdı.9869
  • Giriş : 31.01.2008 / 16:22:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 18:28:44

İzmir'de başörtüsü karşıtı eylem düzenleyen saldırganlar, bir vatandaşa tekme tokat saldırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konak Meydanı'nda ellerinde döviz ve parti bayrakları olduğu halde yürüyüşe geçen yaklaşık 20 kişilik grup, metro girişine kadar ağır küfürler ederek ve çeşitli sloganlar atarak yürüdü. HKP'liler, eylem yapmak için toplandıkları yerde bir vatandaşa saldırıp yumrukladı. Çıkan kavga, diğer vatandaşların araya girmesiyle güçlükle önlendi.

Metro girişinde grup adına basın açıklaması yapan HKP İzmir İl Başkanı Tacettin Çolak, hükümeti eleştirdi. Basın açıklaması sırasında bazı partililer, caddeden yürüyen bir vatandaşa saldırdı. Tekme ve yumruk atılan bir şahıs yere düştü. Olaylar, araya giren bazı vatandaşlar tarafından engellenmek istendi. HKP'lilerin vatandaşlara saldırması ortamı bir anda gerdi. Daha sonra olay yerine gelen sivil polisler önlem aldı.

Partililer, "Türban özgürlük değil, köleliktir", "Zavallı, yoksul halk yığınlarımız cenneti özleye özleye ölümü düşünmekten başka birşey düşünmez hale getirildiler", "Katil ABD, Ortadoğu'dan defol" şeklinde sloganlar attı. Vatandaşa saldırarak darp eden grup daha sonra dağıldı.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious