"Başörtüsü Kur'an-ı Kerim'in emridir, sorun çözülecek"

  • Giriş : 26.01.2008 / 14:15:00

MHP Grup Başkan Vekili Şandır, başörtüsü yasağını kaldırma konusunda kararlı olduklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Seçimden önce millete söz verdiklerini hatırlatan Şandır, "Başörtüsü Kur'an-ı Kerim'in emridir. Bir inanç değeridir. Sorun kökünden çözülecek." dedi.

Şandır, Mersin'in Erdemli İlçesi Ülkü Ocakları Temsilciliği'nce düzenlenen toplantıda başörtüsü konusunda net mesajlar verdi. Şandır, ''Başörtüsü MHP'ye göre bir inanç meselesidir. Dinimiz İslam'ın ve kitabımız Kur'an-ı Kerim'in emri olduğu için insanlarımızın başını örtmesine inanıyoruz. Yıllardır ülke gündemini meşgul eden sorunun kökünden çözümü için 70 milletvekili ile iktidar partisi gibi çalışıyoruz." ifadelerini kullandı. Şandır, başörtüsüne siyasetin gereği olarak takanları ise Allah'a havale ettiklerini dile getirdi. Tek başına iktidara geldiklerinde konuyu çözecekleri konusunda halka söz verdiklerini hatırlatan Şandır, şöyle devam etti: ''Ancak olmadı. Tek başına iktidar olmadan da fırsat bulduğumuz takdirde değerlendirmek ve sonuç almak yine bizim görevimizdir diyerek bu günleri bekledik. Şimdi bir fırsat doğdu. Madem başörtüsünü çözmek istiyorsunuz, MHP olarak size hem formülünü buluruz hem de destek veririz. Ümit ediyorum AK Parti bu defa topluma karşı verdiği sözü yerine getirir. Yine mazeret üretmez, kaytarmaz. Önümüzdeki hafta AK Parti'den sonuç ve çözüm bekliyoruz."

Toplantıya, MHP Mersin milletvekilleri Akif Akkuş, Kadir Ural ve Behiç Kılıç, İl Başkanı Mahmut Tat, Erdemli İlçe Başkanı Bekir Özsu, belde belediye başkanları ve davetliler katıldı.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious