Başörtüsü meselesine bir destek de DTP'den geldi

Başörtüsü meselesine bir destek de DTP'den geldi.23312
  • Giriş : 01.02.2008 / 12:22:00

Gündemden düşmeyen türban meselesine bir destekde DTP'den geldi. EVET diyecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AKP ve MHP'nin türbanı üniversitelerde serbest bırakan Anayasa Değişikliği teklifine DTP'nin de "evet" oyu vereceği öğrenildi. DTP Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk, türbana özgürlükler kapsamında baktıklarını belirterek, "Tekliflere olumlu bakıyoruz" dedi. AKP ve MHP'nin destek turu kapsamında ziyaret etmediği DTP, türbanın üniversitelerde serbest bırakılmasına "evet" oyu verme eğilimine girdi.

Parti grubu, türbanın özgürlükler kapsamında değerlendirdilmesi konusunda görüş birliğine varırken, konunun parti genel merkezine taşınacağı, burada yapılacak değerlendirmeden sonra durumun netleşeceği belirtildi. Anayasa Komisyonu üyesi de olan Tuğluk, türban düzenlemesi için destek turuna çıkan AKP ve MHP'nin, DTP'yi ziyaret etmemesini eleştirerek, bu durumun yanlış bir karar olduğunu söyledi.

Türbanla ilgili Anayasa Değişikliği için ilk tur oylama 6 Şubat'ta yapılacak. AKP ile DTP arasındaki türban teklifi konusundaki ilk temas da, Anayasa Komisyonu Başkanı AKP'li Burhan Kuzu ile Tuğluk arasında gerçekleşti. TBMM kulisinde Tuğluk ile görüşen Kuzu "Aysel Hanım yarın (bugün) tam desteğinizi bekliyoruz" dedi. Tuğluk da Kuzu'ya "Tamam, bakacağız" yanıtını verdi.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious