Başörtüsü provokatörleri meydana indi

Başörtüsü provokatörleri meydana indi.13614
  • Giriş : 02.03.2008 / 16:30:00

Başörtüsü yasağını kaldıran değişiklik sonrası çeşitli üniversitelerde provokasyonlara imza atan kadrolu provokatörler bu sefer meydana çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kadıköy meydanından toplanan Türkiye Komünist Partisi(TKP) üyeleri "AKP'yi istemiyoruz" sloganıyla hükümet karşıtı eylem yaptı. Eylemde ABD bayrağı ve kafasına çuval geçirilmiş bir insan maketi yakıldı.

Edinilen bilgiye göre sabah saat 11:00'dan itibaren Kadıköy Rıhtım Caddesi'nde toplanan yaklaşık 1500 kişilik TKP'li grup buradan Kadıköy Meydanı'na kadar slogan atarak yürüdü. Meydana girişlerde kurulan güvenlik noktasında bir süre bekletilen göstericilerle polis arasında kısa süreli bir tartışma yaşandı. Tartışmanın ardından alana giren TKP'liler, "AKP'yi istemiyoruz, Kahrolsun ABD uşakları, Bu devlet bizim, Kahrolsun emperyalizm, Tayyip şaşırma sabrımız taşırma" şeklinde slogan atmaya devam etti.

Gruba hitaben bir konuşma yapan TKP Genel Başkanı Aydemir Güler, ülkedeki onbinlerce emekçinin AK Parti tarafından yoksulluğa itildiğini söyledi.

Ellerinde "AKP'yi istemiyoruz, AKP'nin gemisi Karadeniz'de batacak" şeklinde pankartlar taşıyan TKP'lilerin ABD bayrağı ve kafasına çuval geçirilmiş bir insan maketi yakması dikkat çekti. Polis protesto eylemi nedeniyle çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious