'Başörtüsü sorununu DYP çözer!'

  • Giriş : 10.05.2006 / 00:00:00

DYP Genel Başkanı Ağar, başörtüsü sorununu partisinin çözeceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ağar, Gebze'de partililer ilçe binasına sığmayınca, İsmetpaşa caddesinde bulunan parti otobüsünün üzerinde halka hitap etti. Başörtü sorununun kendi iktidar dönemlerinde çözüme kavuşturulacağını söyleyen Mehmet Ağar, "Bu hükümet başörtüsü sorununu da çözemiyor. Bu sorunu çözmek için dik durmak, tecrübeli olmak ve inandığı yolda yürümek lazım. Nasıl ki Demokrat Parti iktidarında Arapça ezen serbest bırakıldığı zaman, nasıl ki Adalet Partisi iktidarında bir günde 40-45 bin imam devlet memuru olduğu zamn Türkiye'de herhangi bir rahatsızlık olmadığı gibi bizim iktidarımızda başörtüsünü çözdüğümüzde de kimse itiraz etmeyecektir. DYP milletin gerçeklerine göre siyaset yapıyor. Millet siyaset gevezeliğinden bıktı, artık somut çözümler istiyor." şeklinde konuştu.

Konuşmasında hükümeti eleştiren Ağar, "Yoksulluk ve yolsuzlukları önlemek için iktidara gelenler, bu sorunların altında eziliyorlar. Kendi milletvekillerinden yolsuzluk yapanları partiden ihraç edeceklerine, yolsuzlukları şikayet eden milletvekillerini partilerinden ihraç ediyorlar. Bu bir ibretlik olaydır. Soruyorum, siz kimin hükümetisiniz? Yolsuzluk yapanların mı, yolsuzluğa karşı çıkanların mı? Yoksulluğu önleyeceğini söyleyen AKP, yoksulluğu iyice artırmıştır. Yoksulluk sınırında yaşayan insanların sayısı ikiye katlandı, işsizlik arttı. Bu hükümet hayal dünyasında yaşıyor" diye konuştu.

Milletin aklı ve beyninin Türkiye'de yeni bir Doğruyol iktidarına işaret ettiğini belirten Ağar, "Türkiye artık yeni bir iktidarın habercisi. '2002 seçimlerinden sonra bu hükümet 3- 5 dönem sürer' diyenler artık gelecek dönem kalır bile diyemiyorlar. Çiftçinin, köylünün, emeklinin, esnafın, işsizin, işçinin sorunlarını ancak güçlü Doğruyol iktidarı çözer. Halkın gücü bizi ilk seçimde iktidara taşıyacak" dedi. Gebze'nin nüfus ve sanayi potansiyeli olarak çok önemli bir yerleşim bölgesi olduğuna dikkat çeken Mehmet Ağar, "Gebze il olmayı çoktan hak etti. Nüfus olarak da birçok ilden daha fazla. İnşallah bizim iktidarımızda Gebze'nin il olmasını da beraber kutlayacağız" diye konuştu.

Başkan Ağar'a ziyaretleri sırasında Denizli Milletvekili Ersin Soykan ve GİK Üyesi Saffet Arıkan Bedük eşlik etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious