Başörtüsü sorununu kaşıyorlar: Okul kameralı takipte

Başörtüsü sorununu kaşıyorlar: Okul kameralı takipte.11980
  • Giriş : 22.05.2008 / 20:48:00
  • Güncelleme : 22.05.2008 / 21:04:28

Haberleri sık sık yalanlanan Hürriyet’in verdiği haber başörtüsü sorununu bir kez daha kaşıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

HABER AKTÜEL - “Atatürk’ün geleceği emanet ettiği” öğrenciler birer suçlu gibi kameralarla izleniyor. Sebebinin ise artık yalan haberlerde ismi sık geçen “başörtüsü” olduğunu haberi bir skandal edasıyla veren Hürriyet Gazetesinin internet sitesinden öğreniyoruz.

 

Hürriyet Gazetesi, DHA muhabiri Mukadder Yardımcıel'in yazdığı “Türbanlı lisede, kameralı tespit” başlıklı haberin yalan olması ihtimali üzerinde hiç durmuyor. Yalanlanmış haberlerinin sonu gelmeyen gazetenin internet sitesi, haberin daha ilk cümlesinde  Kars Cumhuriyet Lisesi'nde öğrenci ve öğretmenlerin türbanlı olarak okula girmesiyle ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı'ndan görevlendirilen 2 müfettiş incelemelere başladı” ifadelerini kullanarak ön yargısını ortaya koyuyor.

 

Söz konusu habere göre Kars’taki bir okulun öğretmen ve öğrencileri sınıflara türbanla giriyor. Bundan rahatsız olan bazı öğrenci velileri de bu durumdan şikâyetçi oluyor. Milli Eğitim Bakanlığı ise iki müfettiş görevlendirip Kars’a gönderiyor. Müfettişler de okul idaresinin denetimindeki kameraların gün boyu kayıt yapmasını talep ediyor ve 1000’den fazla öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü okul müfettişlerce gözaltında tutuluyor.

 

Kars’taki Gazi Ahmet Muhtar Paşa Caddesi üzerinde eğitim veren okulun öğrencileri “müfettişlerin nefesini enselerinde hissediyor”. Hürriyet’in öğretmen ve öğrencilerin sınıflara türbanla girdiğini iddia ettiği haberi ise muammalığını koruyor. Bugünlerde dini haberlerdeki acımazsızlığıyla gündeme gelen ve sürekli yalan çıkan haberlerini tekzip etmek zorunda kalan gazetenin bu sefer de yanılıp yanılmadığı merakla bekleniyor.

 

 

www.haberaktuel.com

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious