'Başörtüsü takanlar iyi insan değil'

'Başörtüsü takanlar iyi insan değil'.12776
  • Giriş : 21.11.2008 / 16:20:00
  • Güncelleme : 21.11.2008 / 16:25:05

CHP dönek olmakla suçlanırken, başörtüsü takanların kafasınında doğru olamayacağı savunuldu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

NTV'de yayınlanan programda Yazar Pınar Kür, CHP'nin çarşaflı kadınları partiye üye yapmasını '' döneklik'' olarak nitelerken, başörtüsü takanları ise iyi insan olamayacaklarını öne sürdü.

NTV'deki ''Haydi Gel Bizimle Ol'' programında CHP'nin çarşaflı kadınları partiye üye yapması tartışıldı. Pınar Kür ile Çiğdem Anad, CHP'nin söz konusu olayının parti tabanı tarafından tepkiyle karşılanacağını savundu.

CHP'nin yerel seçimler öncesi oylarını artırabilmek için bu yola başvurduğunu belirten Anad, türbanlı kadınlar ile muhafazakarların hiçbir zaman CHP'ye oy vermeyeceklerini öne sürdü.

Yazar Kür ise düşüncesine hitap eden başka parti olmadığı için CHP'ye oy vermek zorunda kaldığını belirterek, ''Bundan sonra kesseler beni CHP'ye oy vermem. Keşke solda güzel bir oluşum çıksa da artık ona oy versek'' dedi.

MÜJDE AR KARŞI ÇIKTI

Müjde Ar ise Pınar Kür'e tepki göstererek kitle partisi olan CHP'nin böyle bir açılım yapmasının neden yanlış karşılandığını anlayamadığını belirtti.

Yapılanın ülke gerçeği olduğunu belirten Müjde Ar, "CHP, başörtüsü konusunda fikrini değiştiriyor olamaz mı? Bu kadınlar, Antartika vatandaşı mı? Türkiye'nin gerçeği bu işte" diye konuştu.

Bu sözler üzerine Kür, CHP'nin çarşaflı kadınlara rozet takmasını döneklik olarak niteleyerek, ''Bunu (başörtüsü) takanın kafasında iyi doğru olabilir mi? Bunu takan doğru olabilir mi? '' diye konuştu.

Bunun üzerine Ar, kadınların kılık ve kıyafetinden dolayı toplum dışına itilmesinin çok yanlış olduğunu kaydetti.

DAHA ÖNCE DE TÜRKLER İŞGALCİ İLAN EDİLMİŞTİ

Aynı programda daha önce de Türkler'in işgalci olduğu savunulup, Yunanlılardan, "Ezilen halk olarak bahsedilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*