Başörtüsünde hizmet alan-veren şeklinde ayrım yapılmamalı

Başörtüsünde hizmet alan-veren şeklinde ayrım yapılmamalı.12393
  • Giriş : 27.01.2008 / 13:18:00

BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu: "Başörtüsü sorunu kamudan hizmet alan-veren şeklinde ayrım yapılmadan çözülmeli"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Büyük Birlik Partisi (BBP) ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, başörtüsü yasağının kamuda çalışan ya da hizmet alan ayrım yapılmaksızın çözülmesi gerektiğini söyledi. Türkiye'nin önemli sorunları olduğunu ifade eden Yazıcıoğlu bu problemin de ileride yasakları devam ettirecek açık kapı bırakmayacak şekilde çözülmesi gerektiğini kaydetti.

Partisinin Sivas Merkez İlçe 7. Olağan Kongresi'ne katılmak üzere Sivas'a gelen BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin şu anda gündem oluşturan en önemli sorununun başörtüsü olduğunu vurgulayan Yazıcıoğlu, AK Parti ve MHP'nin sorunun çözümüne dair attıkları adımı hatırlattı. Ülkenin başka sorunları var diye bu problemin görmemezlikten gelinemeyeceğini ifade eden Yazıcıoğlu bir an önce çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

Konuyla ilgili gazetecilerin sorularını cevaplayan Yazıcıoğlu şöyle devam etti; "Türkiye'nin şu anda gündem oluşturan en önemli problemi başörtüsüdür. Kimi çevreler 'Nereden çıktı bu?' diyor. Türkiye'de varolan bu sorunu ülkenin başka sorunları var diye konuşmamak olmaz. Tam tersine bir an evvel müspet olarak çözerek gündemden çıkartarak asıl işsizlik ve dış politika ile ilgili sorunlara yönelmek lazım. Ülkenin başta anayasa olmak üzere sosyal güvenlik, işsizlik, sağlık sigortası ve üretim gibi masada bekleyen çok sayıda problemi var.

Medya aracılığı ile bu problemin çözülemeyeceğini vurgulayan Yazıcıoğlu, problemi siyasi partilerin bir araya gelerek çözmesi gerektiğini kaydetti. "Nihayet iki parti bir araya gelerek soruna çözüm aramaya başladı." diyen BBP Lideri, çözüm ararken yeni yasak alanlar oluşturulmamasına dikkat çekti. Yazıcıoğlu, "İleride yasakları devam ettirecek açık kapılar bırakılmamalı. Kamusal alanda hizmet veren alan diye ayrım yapılmadan, başta üniversitelerimiz olmak üzere inançlarından dolayı başını örtenlerin açık olanlarla aynı haklara sahip olduğu bir Türkiye görmek istiyorum. Hepsi bizim kızlarımızdır. Ötekileştirmeden bu işi çözmek siyasetçilerin işidir." diye konuştu.

Yazıcıoğlu daha sonra tek adaylı Merkez İlçe Kongresi'nde de bir konuşma yaptı.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious