Başsavcı: 'F.B.'ye saldırı olmadı'

  • Giriş : 08.11.2006 / 00:00:00

Cani anne F.B'ye, cezaevinde fiili ya da sözlü hiçbir saldırının olmadığını bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler, Menderes ilçesinde 1,5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunulduğu ve şiddet uygulandığı iddiaları üzerine yürütülen soruşturmada tutuklanıp cezaevine konulan çocuğun annesi F.B'ye, cezaevinde fiili ya da sözlü hiçbir saldırının olmadığını bildirdi.

Özler, yaptığı yazılı açıklamada, F.B'nin tutuklanıp cezaevine getirilmesinden itibaren güvenliğin sağlanması konusunu, bizzat kendisinin takip ettiğini belirtti.

Diğer tutuklu ve hükümlülerle bir araya getirilmeyen tutuklu F.B'ye herhangi bir saldırıda bulunulmasının mümkün olmadığını kaydeden Özler, bu konuda yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Özler, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Kamuoyunun tepkisini çeken ve infial uyandıran olayların şüphelileri tutuklandıklarında herhangi bir üzücü hadiseye neden olunmaması ve tutuklunun güvenliğinin sağlanması için Ceza İnfaz Kurumlarında gereken tedbirler alınmaktadır. Menderes ilçesinde meydana gelen olayın şüphelisi F.B. de tutuklanıp İzmir Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna getirildiğinde, kadın hükümlü ve tutukluların kaldıkları koğuşlara değil, tek kişilik müşahede odasına alınmış ve halen bu odada kalmaktadır.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious