Başsavcı Yalçınkaya'ya ait fiş dosyası

Başsavcı Yalçınkaya'ya ait fiş dosyası.10067
  • Giriş : 07.06.2009 / 12:50:00

Başsavcı Yalçınkaya ile Ankara Başsavcısı Boyrazoğlu’nun fiş dosyaları çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ergenekon terör örgütü iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında GATA personeli ve muvazzaf subaylara yönelik operasyon dalgasını başlatan 51 Numaralı DVD'de Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'ya ait fiş dosyasının da olduğu ortaya çıktı. Yalçınkaya ile birlikte Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Boyrazoğlu'nun da adım adım izlendikleri zaman zaman görüntülerinin ve resimlerinin de çekildiği belirlendi.

BAŞSAVCILAR NEREDE YEMEK YER?

Levent Göktaş'ta bulunan 51 Numaralı DVD'de şantaj amaçlı mahrem görüntülerin dışında yargının zirvesindeki bazı isimlere ait fişleme dosyaları da çıktı. Yargıtay Başsavcısı Yalçınkaya ile Ankara Başsavcısı Boyrazoğlu'nun özel hayatının adım adım izlenerek kayıt altına alındığı belirlendi. Yalçınkaya ve Boyrazoğlu'nun yemek yediği yerler, çevresinde bulunan insanlar, arkadaşları, akrabaları tek tek fişlenmiş.

YÜKSEK YARGI MENSUPLARI FİŞLENDİ

DVD'de yer alan 'YARGITAY TÜMÜ' isimli klasör içerisinde bulunan 'Savcılar', 'Tetkik Hakimleri' , 'Üyeler' isimli dosyalarda halen görev yapan ve emekli olan savcı, hakim üyelere ait bilgiler bulundu. DVD'de bulunan 'Yargıtay' isimli bir başka dosya içersinde de Yargıtay savcılarının, hákimlerinin ve üyelerinin isimleri ile haklarındaki fişleme amaçlı notlar bulundu. Levent Göktaş'a ait olduğu iddia edilen DVD'den Ergenekon Soruşturması sanıkları Ergun Poyraz ve Levent Ersöz'ün yanı sıra İlhan Selçuk hakkında hazırlanan fişleme dosyaları da ele geçirildi.

Askeri de atlamamış!

51 numaralı DVD'de, başta komuta kademesi olmak üzere subay, astsubay ve askeri personel hakkında tutulan fişleme dosyaları da var. Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un da fişlendiği ailevi fotoğrafların yer aldığı DVD içinde bazı generaller hakkında tutulan bilgi notları da bulundu. Başbuğ'un kişisel iletişim danışmanı Doç. Dr. Nuran Yıldız hakkında fiş dosyası çıktı.

Suikast krokilerini bilirkişi inceleyecek

Ergenekon Mahkemesi, Yargıtay krokisi, NATO tesislerinin planı ve Genelkurmay eski Başkanı Büyükanıt'ın Balıkesir gezisi planlarının bulunduğu 4 adet CD'nin bilirkişilerce incelenmesini kararlaştırdı

Ergenekon terör örgütü iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamındaki yargılamayı yapan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, İşçi Partisi'nde bulunan 4 CD için naip hakim aracılığıyla bilirkişi incelemesi istedi. Yargıtay binasına ait kroki, İzmir'deki NATO Tesisleri'nin planı ve Genelkurmay eski Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın Kara Kuvvetleri Komutanı olarak yaptığı Balıkesir gezisine ait güzergahın bulunduğu CD'lerin suikast amaçlı hazırlandığı iddia edilmişti.

DANIŞTAY SALDIRISI GİBİ!

İP Genel Merkezi'nde bulunan CD'lerdeki Yargıtay binasına ait krokide 'kolay kaçış yolları', 'güvenlik kameralırının görmediği kör noktalar', yönetici odaları ayrıntılı biçimde işaretlenmişti. Bu kroki, Danıştay saldırısı benzeri bir saldırıyı Yargıtay'da gerçekleştirmek için hazırlık olarak yorumlanmıştı. NATO tesislerine ait planın da buraya düzenlenecek bir saldırıda kullanılmak istendiği öne sürülmüştü.

NATO'DA ÇALIŞAN SANIK VAR MI?

Mahkeme heyeti, Genelkurmay Başkanlığı ASAL Daire Başkanlığına ve MİT Müsteşarlığına, sanıkların askerlik süresince veya sonrasında NATO ile ilgili herhangi bir birimde çalışıp çalışmadıkları, çalışmışlarsa hangi tarihte, hangi sıfatla ve nerede çalıştıkları hususlarının ayrıntılı olarak sorulmasını kararlaştırdı. n HABER MERKEZİ

Haberal'a tahliyeyi 12. Ağır Ceza görüşecek

Yaklaşık 51 gündür İ.Ü. Kandiyoloji Enstitüsü'nde tutulan Ergenekon tutuklusu Başkent Üniversitesi Rektörü Mehmet Haberal tahliye bekliyor. Haberal'ın avukatlarının 'sağlık sorunları'nı gerekçe göstererek tahliye talebi başvurusunu yarın İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi karara bağlayacak. 12. Ağır Ceza'nın nöbetçi üyesinin Hurşit Tolon hakkında verdiği tahliye kararı uzun süre tartışılmıştı. Mukeddes Eryugur'a ait ses kayıtlarında da '12. Ağır Ceza Mahkemesi bizden' deniyordu.


STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*