Başsavcıya hemşerilerinden rica

Başsavcıya hemşerilerinden rica.10067
  • Giriş : 19.03.2008 / 16:30:00

AK Parti'nin kapatılmasını isteyen Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın köylüleri kapatma ile ilgili tepkili: 'Abdurrahman Bey'den tek ricamız bu partiyi kapatmasın!'

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dinay Aşire'tinin üyesi olan Yalçınkaya'nın bir kardeşinin kimsesiz kaldığı için öldüğü, bir kardeşinin ise Diyarbakır'da Hizbullah tarafından öldürüldüğü iddia edildi.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde bağlı 11 Nisan Beldesi'ne bağlı Kara Köyü'nde doğan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın köylüleri AK Parti'nin kapatılması ile ilgili konuştular.

Kara Köyü sakinlerinden Ahmet Altun, Yalçınkaya'nın iyi bir aileye sahip olduğunu belirterek, "Düzenli bir aile ve iyi bir insandı. Kardeşi Bakır Hoca iyi bir insandı. Bir kardeşi de öğretmendi. Abdurrahman beyin kardeşinin mezarına geldiğini hiç görmedim. Kapatma kararı olmaması lazımdı. Suçu olan cezasını çekmelidir" dedi.

Aynı köy sakinlerinden Mehmet Reşit Küçük ise, "Ben Yalçınkaya ailesini iyi tanırım. Temiz bir ailedir. Mezarda yatan Abdurrahman beyin küçük kardeşi Bakır Yalçınkaya'dır. Ben Abdurrahman beyin mezara geldiğini görmedim. Babası Behzat bey iyi bir insandı. Köyden hiç ayrılmazdı. Abdurrahman bey kardeşinin mezarına gelmedi ama eniştesi geldi. Görevli olduğu için gelmedi. Annesi kapalı birisiydi. Köye gelirken manto giyiyordu. Başı açık değildi. AK Parti'nin kapatılma davasına karşıyım. Ne yapmışlar ki? Bu parti kapatılırsa daha da güçlenir. AK Parti'ye köyümüzden çok oy çıktı. Partilerin kapanmasına karşıyım. Abdurrahman beyden tek ricamız partiyi kapatmasın" dedi.

Kara Köyü'nde Yalçırkaya ailesinin arazilerinin de olduğunu belirten Küçük, "Abdurrahman beyin doğduğu ev yıkıldı. Ama arazileri mevcuttu. Babası sağ iken bahçelikleri ve arazileri vardı. Babası vefat ettikten sonra evleri de yıkıldı" diye konuştu.

Bu arada Yalçınkaya'nın doğduğu Kara Köyü'nde Şeyh Salman Farizi'nin de türbesinin bulunduğu görüldü. Abdurrahman Yalçınkaya'nın doğduğu köyde bulunan kardeşinin mezarını köylüler ziyaret ederek dua okudu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious