Batan gemiyle ilgili resmi bilgiler

Batan gemiyle ilgili resmi bilgiler.14841
  • Giriş : 15.09.2008 / 11:33:00

Bandırma- Ambarlı seferini yapmak üzere Bandırma Limanı'ndan denize açılan ve batan Ro- Ro gemisindeki kayıplarla ilgili resmi bilgiler açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dün gece Bandırma'dan İstanbul Ambarlı'ya giden ve limandan ayrıldıktan 300 metre sonra batan 118 metrelik Ro-Ro gemisi ile ilgili resmi rakamlar açıklandı. Deniz İşletmesi Müsteşarlığı'nda yapılan açıklamada,
batan gemide 1 kişinin öldüğü, şu ana kadar 4 kişiye ulaşılamadığı belirtildi.

Müsteşarlık yetkilisi, İçinde 71 kamyon, 2 otomobil ve 100'den fazla yolcu ve mürettebatıyla batan Ro-Ro gemisinde, 27 personel kurtarıldığı, gemide olan 61 şöforün sağ olduğunun teyid edildiği, 1 kişinin öldüğü ve 4 kişiye de ulaşılamadığını açıkladı.

Yetkili, kayıp 4 şoförünn gemide olduğunun tahmin edildiğini belirtiken, ekiplerin gerekli çalışmaları yaptıktan sonra gemiye gireceklerini söyledi.

Verilen rakamaların bilet sayısına göre verdiklerini belirtirken, gemiye bilet almadan binilmemesi gibi bir durumun da olabileceğine dikkat çekti.

5 dorse 713 kamyon, iki otomobil yüklü geminin mevcut rakamlara göre kapasitesinin altında yüklendiğini belirten yetkili, geminin Marmara N adlı bir şirkete ait olduğu söyledi.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*