Batan Karaköy iskeleden servet çıktı!

Batan Karaköy iskeleden servet çıktı!.14462
  • Giriş : 23.11.2008 / 17:56:00
  • Güncelleme : 23.11.2008 / 18:00:06

Dalgıçlar yaklaşık 10 adet kasa çıkardı. Sulara gömülen kasaları çıkaran dalgıçlar daha sonra yeniden dalış yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bu sefer görevleri hava hortumlarını iskelenin tanklarına yerleştirmekti. Kompresörlerlerle hava verilerek iskelenin yüzdürülebilir hale getirilmesi amaçlanıyor.

Lodos nedeniyle batan Karaköy İskelesi'nin yeniden su yüzeyine çıkarılması için çalışmalar başladı. Akşam saatlerinde batık iskeleye dalış yapan dalgıçlar vinçler yardımıyla yaklaşık 10 adet kasayı su üstüne çıkardı. Çıkarılan kasalar yüzer platforma konuldu.

Bu çalışmalar tamamlandıktan sonra iskeleye 2 büyük kompresör getirildi. Kompresörler vinçler tarafından yüzer platforma ardından iskeleye bağlı olan bir gemiye konuldu. Dalgıçlar yine suya dalış yaptı ve kompresörlerden uzatılan hortumları iskelenin tanklarına yerleştirdi. Yetkililerden edinilen bilgilere göre 2 adet kompersör yardımıyla batık haldeki Karaköy İskelesi'nin tanklarına hava basılarak tekrar yüzdürülmesi sağlanacak. İskele daha sonra belirlenen güvenli bir yere çekilecek.

Bu arada iskelenin neden battığı ile ilgili çalışma başlatan İDO yöneticileri sabah erkenden bir toplantı yaptı. Toplantının ardından İDO Genel Müdürü Ahmet Paksoy basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Toplantıda Paksoy'a iskelede bulunan kasalarda 1 milyon YTL olduğu iddiaları soruldu. Paksoy iddiaların doğru olmadığını, yapılan tespitlere göre kasalarda 20-25 bin YTL olduğunu tahmin ettiklerini açıkladı. Paksoy ayrıca, iskelenin ve kasalar da dahil tüm eşyaların sigortalı olduğunu sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*