Batan teknede can veren Türk suç makinesi çıktı

Batan teknede can veren Türk suç makinesi çıktı.15276
  • Giriş : 13.12.2007 / 14:15:00

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında kaçakların bulunduğu teknenin batmasıyla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cesedi dün Selçuk ilçesinde karaya vuran Hüseyin Güzelcan’ın olayla ilgisi belirlenmeye çalışılırken, sağ kurtulan yabancı uyruklu 3 kaçak, fotoğrafı gösterilen Gücelcan’ı tanımadıklarını söyledi.
Alınan bilgiye göre, Seferihisar ilçesi Sığacık açıklarında kaçakları taşıyan teknenin batması sonucu yaşamını yitiren 49 kişi arasında bulunan ve cesedi Selçuk ilçesinde karaya vuran Hüseyin Güzelcan’la ilgili araştırma sürüyor. Yapılan araştırmada, Hüseyin Güzelcan’ın (34) polis ve jandarmada oto hırsızlığı, hırsızlık, adam öldürmek ve Ateşli Silahlar Kanunu’na muhalefet suçlarından çok sayıda kaydının bulunduğu belirlendi. Bu arada Güzelcan’ın, yabancı uyruklu kaçakları tekneyle yurt dışına götürmek isteyen kişi olup olmadığının belirlenmesi için araştırma başlatıldı. Denizden sağ kurtarılan ve halen jandarmada gözaltında tutulan Filistin uyruklu 3 kaçağın, kendilerine fotoğrafı gösterilen Güzelcan’ı tanımadıklarını söyledikleri öğrenildi. Güzelcan’ın fotoğrafının, hastanede tedavi altında bulunan yabancı uyruklu 3 kaçağa daha gösterileceği bildirildi. Alo-158 sahil güvenlik hattının güvenlik ihbar/talep hattına, 9 Aralıkta, "Ürkmez Doğankent Sitesi sahili açıklarında denizden insan sesleri geldiği" yolunda ihbar yapılması üzerine başlayan çalışmalar kapsamında, kaçakları Yunan adalarına yasa dışı yollardan taşıyan teknenin Sığacık açıklarında battığı belirlenmişti. 6 kişinin yaralı olarak kurtarıldığı olayda, düne kadar 49 ceset bulunmuştu. Kaçakları taşıyan teknenin 8 Aralık akşamı denize açıldığı tespit edilmişti.

Kaçak teknesinde suç makinası Türk

İZMİR'in Seferihisar İlçesi Sığacık Körfezi açıklarında batan kaçak teknesinde ölen 50 kişi arasında bulunan Hüseyin Güzelcan'ın poliste tam 17 suç kaydının bulunduğu ortaya çıktı.
Batan kaçak teknesinde ölenlerden son olarak dün Selçuk Pananüs sahiline bir ceset vurdu. Bununla birlikte bulunan ceset sayısı 50'ye çıkarken, bu cesette yapılan incelemede kolunda kadın dövmesi, Türkçe yazılar bulundu. Seferihisar ve Selçuk Jandarması'nın ortaklaşa çalışmasıyla Seferihisar Devlet Hastanesi'ne götürülen cesedin kimliği parmak izi incelemesi sonucu ortaya çıktı.
Boğularak ölen kişinin, hırsızlık, adam öldürme, dolandırılıkdan tam 17 suç kaydı bulunan 34 yaşındaki Hüseyin Güzelcan olduğu belirlendi. Polis ve jandarma şimdi işsiz olan ve mültecilerin yoğun bulunduğu Basmane Semtinde dolaşan Güzelcan'ın ilişkilerini mercek altına aldı. Güzelcan'ın yurddışına çıkmak isteyenler arasında olabileceği gibi, kaçaklara dümeni verip denize atlayan kaptan da olabileceği üzerinde durulduğu öğrenildi. Bu nedenle kurtulan altı mülteciye önce fotoğrafından, konra da cesetten teşhis yaptırılmaya çalışılacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious