Batının müşterek vasfı İslam düşmanlığı!

  • Giriş : 16.10.2006 / 00:00:00

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Recai Kutan, batının müşterek vasfının İslam düşmanlığı olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ülkede dış politika ve ekonominin kötüye gittiğini, manevi değerlerde tahribat yaşandığını vurgulayan Kutan, "Dış politikadaki uygulamalar her geçen gün tehlikeye gidiyor. Ekonomi bilinçli bir şekilde vatandaşın sıkıntı çekmesi için çökertiliyor. Manevi değerlerimiz ise planlı bir şekilde tahrip ediliyor." dedi.

Batı denildiğinde ilk akla gelenin sömürü olduğunu, bu nedenle İslam'da bulunan adil düzeni batının istemediğini kaydeden Kutan, "Batı medeniyetinin temeli sömürgedir. Batı, zenginliğine sömürgelerle ulaştı. Çok katlı binaları elindeki paraları da sömürgeyle ele geçirdi. İslam'da ise sömürge yoktur. İslam adil düzeni ister. Bu yüzden sömürgelerini engellediği için İslam'ı sevmezler." şeklinde konuştu. Kutan, Avrupa, ABD ve İsrail'in müşterek vasfının İslam düşmanlığı olduğunu ileri sürdü.

Fransa'nın parlamentosunda çıkardığı utanç yasasıyla ne kadar özgür bir ülke olduğunu ortaya koyduğunu dile getiren SP lideri Kutan, "Bunların özgünlüğü bu kadar. Hani insan haklarında bu ülkeler şampiyondu? Maske düştü çirkin yüzleri ortaya çıktı." değerlendirmesinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious