Batman, 15 proje ile en fazla projesi kabul edilen il

  • Giriş : 16.05.2006 / 00:00:00

Batman Tarım İl Müdürü Erdal Özer, 16 ili kapsayan köy bazlı katılımcı yatırım programının 1. etabında Batman'ın 15 proje ile en fazla projesi kabul edilen il olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bilgilendirme toplantısında bir konuşma yapan Batman Vali Yardımcısı Şaban Acar, hazırlanacak projelerin istenilen şartlara uygun hazırlanması gerektiğine işaret etti.

16 ili kapsayan yatırım programı 1. etabında Batman'ın 15 proje ile en fazla projesi kabul edilen il olduğunu belirten Tarım il müdürü Erdal Özer ise, tarım bakanlığının dünya bankası ile imzalanan ikraz anlaşması doğrultusunda uygulanmakta olan tarım reformu uygulama projesinin amacı hakında bilgi verdi. Özer, tarıma dayalı küçük ve orta ölçekli tesis kurmak isteyen bireysel projeler için 17 bin 500 ABD doları, grup ve ortaklı projeler için ise 125 bin ABD dolarına kadar hibe desteği verildiğini ifade etti.

Tarım il müdürlüğü il proje yürütme biriminden proje uzmanı Nesrin Dingil de yatırım programının teknik bilgilerini konu alan bir sunum yaptı. Yatırım için hazırlanacak projelerin 9 Mayıs 7 Temmuz 2006 tarihleri arasında teslim edilmesi gerektiğini belirten Nesrin dingil, hazırlanacak projelere tarım il müdürlüğü il proje yürütme birimi olarak teknik yardımda bulunacaklarını söyledi. Bilgilendirme toplantısı sonunda katılımcıların konu ile ilgili soruları cevaplandırıldı.

Bilgilendirme toplantısına vali yardımcısı Şaban Acar, Tarım İl Müdürü Erdal Özer, Sanayi ve ticaret İl Müdürü Abdulkadir Ekmen Batman Çukobirlik yönetim kurulu başkanı Fahrettin Kagba, ziraat mühendisleri, köy kooperatif başkanları, dernek yöneticileri ve özel şirket yöneticileri ile ticaret oda temsilcileri katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious