Batman, bu çocuğun fedakarlığını konuşuyor

Batman, bu çocuğun fedakarlığını konuşuyor.12292
  • Giriş : 31.01.2009 / 16:10:00

Filistin'e yardım için düzenlenen kermese bisikletini bırakıp giden çocuk Batman'da günün konusu oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Batman Gün Işığı Derneği tarafından düzenlenen kermesi ziyaret eden bir çocuk, bağış olarak bisikletini bırakıp gitti. Televizyonda izlediği görüntülerin ardından Filistin'de yaşanan katliama seyirci kalamayacağını belirten Batmanlı duyarlı çocuk, 280 TL değerindeki bisikletinin üzerine (satılıktır) tabelası asıp kermesin orta yerine bıraktı. Kimliği hakkında bilgi vermeyen çocuk, bisikletin satışından elde edilecek gelirin Filistin'e bağışlanmasını istedi.

Duyarlı çocuğun bu örnek davranışı, kermese destek vermek amacıyla gelen vatandaşları duygulandırdı. Kermese destek vermek amacıyla gelen Batman'ın tanınmış iş adamlarından Salih Yıldız, orta yerde duran bisikletin hikayesini dinledikten sonra oldukça etkilendiğini belirterek, bisikleti satın aldı. Bisikletin parasını ödeyen Yıldız, bisikletin tekrar çocuğa hediye edilmesini istedi.

Çocuğun yaptığı davranıştan çok etkilendiğini belirten Yıldız, "Kermesi gezerken orta yerde duran bisiklet dikkatimi çekti. Dernek görevlileri, ismi Bilal olan bir çocuğun bisikleti bırakıp gittiğini söyledi. Bu genç kardeşimizin bu davranışından çok etkilendim. Bisikleti satın aldım. Bisikletin, dernek yetkilileri tarafından çocuğa verilmesini istedim. Bizim yaptığımız işin küçük tarafı işin en büyük yanı bu küçük kardeşimizin yapmış olduğu davranıştır. Çünkü o yaşta birinin en çok sahip olmayı istediği şey bir bisiklettir. Genelde okulda veya günlük yaşamda gösterdikleri başarıdan ötürü aldıkları bir ödüldür bisiklet. Bunu Filistin yararına satışa sunması beni gerçekten çok duygulandırdı. Bu da Anadolu'daki insanın yardımlaşma ruhunun, mazlumun yanında olma arzusunun ne kadar yüksek olduğunun bir göstergesidir." dedi.

Bisikleti işadamından tekrar teslim alan kermes yetkilileri ise Bilal isimli çocuğu aramaya başladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*