Batman bir kez daha beyaz perdede

Batman bir kez daha beyaz perdede.11401
  • Giriş : 17.05.2008 / 12:41:00

''Batman Başlıyor'' filminin devamı ''Kara Şövalye/The Dark Knight'' 25 Temmuzda vizyona girecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yönetmen Christopher Nolan'ın imzası taşıyan filmin senaryosunu Jonathan ve Christopher Nolan yazdı.

Charles Roven, Emma Thomas ve Christopher Nolan'ın yapımcılığını, Kevin De La Noy, Benjamin Melniker ve Michael Uslan'ın yönetici yapımcılığını gerçekleştirdiği filmin karakterleri DC Comics tarafından yayımlanan çizgi romana dayanıyor.

Filmde, Batman/Bruce Wayne rollerini bir kez daha Christian Bale üstlenirken, kötü adam ''Joker''i Heath Ledger, bölge savcısı ''Harvey Dent''i Aaron Eckhart, ''Rachel Dawes'' rolünü ise Maggie Gyllenhaal canlandırdı. ''Teğmen Jim Gordon''ı canlandıran Gary Oldman, ''Alfred''i canlandıran Oscar ödüllü aktör Michael Caine ve ''Lucius Fox'' rolündeki Morgan Freeman ''Batman Başlıyor'' filmindeki rollerini bu filmde de üstlendi.

Filmin konusu özetle şöyle:

''Teğmen Jim Gordon ve Bölge Savcısı Harvey Dent'in yardımlarıyla Batman, şehir sokaklarını sarmış olan suç örgütlerinden geriye kalanları temizlemeye girişir. Bu ortaklığın etkili olduğu açıktır, ama ekip kısa süre sonra kendilerini, Joker olarak bilinen ve Gotham şehri sakinlerini dehşete boğup, Kara Şövalye'yi kahramanlıkla adalet suçlusu arasındaki ince çizgiye sürükleyen suç dehasının yarattığı karmaşanın ortasında bulurlar.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious