Batman Toptancılar Sitesi'nde yangın

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Batman Toptancılar Sitesi'nde çıkan yangın korku ve paniğe neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, olay saat 16.00'da sitedeki bir bodrumda meydana geldi. Kısa süre sonra yangın bölgesine gelen Batman Belediyesine ait itfaiye ekibi yangına müdahale etti. Dumanların daha da yükselmesi sonucu belediye ve TPAO'dan takviye ekip geldi.
Polis vatandaşları bölgeden uzak tutmak için çevrede güvenlik şeridi oluşturdu. 6 ekibin müdahale ettiği yangın 45 dakikalık bir çalışmanın ardından kontrol altına alındı. Her yanı kaplayan siyah dumanı gören vatandaşlar toptancılar sitesinin bulunduğu Şirinevler Mahallesi'ne akın etti.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Batman Belediyesi İtfaiye Müdürü Enver Anaç, yangının bodrumda bulunan araba lastiklerinin çocuklar tarafından tutuşturulması sonucu çıktığını ifade etti. Anaç, yangında herhangi bir can ve mal kaybının olmadığını söyledi.

3 Mayıs 2004 tarihinde toptancılar sitesinde gaz sıkışması sonucu yaşanan patlama sonrası çıkan yangında 3 kişi yaşamını yitirmiş 22 kişi yaralanmış ve milyonlarca yeni lira maddi hasar meydana gelmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious