Batman TÜPRAŞ'ta zarar çok büyük

Batman TÜPRAŞ'ta zarar çok büyük.9784
  • Giriş : 14.11.2006 / 00:00:00

Batman Tüpraş Rafineri Müdürü Şahin Çalbıyık, yaşanan sel felaketinde rafinerinin çok büyük zarar gördüğünü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zarar tespit çalışmalarının sürdüğünü belirten Çalbıyık, "Üretim olarak zararımız var. Bunun dışında da büyük zarar var. Bunun için net bir şey söyleyemiyoruz. Net bir sonuca ulaşmış değiliz" dedi.

Batman Petrol-İş Sendikası'nın daha önce kendilerine ilettiği beyaz eşyaların cüzi bir miktarla selden zarar gören vatandaşlara satışı ile ilgili görüşlerini de belirten Batman Rafineri Müdürü Şahin Çalbıyık, "Beyaz eşyanın ucuza verilmesi ile ilgili görüşmelerimiz olacak. Grup şirketlerle görüşüp beyaz eşyaların satışının sağlanması konusunda görüşmelerimiz olacak" diye konuştu.

Batman Petrol-İş Sendikası Başkanı Nimetullah Sözen, Tüpraş'ın kendilerine yapacakları yardımların sendikanın hesabına yatırılmasını istediğini belirtti. Sözen, "Diyarbakır Perko'dan 15 bin dolar para yardımı aldık. Kent konseyi eliyle ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız. Koç grubundan aynı duyarlılığı bekliyoruz. En eski rafineriye sahip olan Koç grubunun gittiği yerlere yardımlarını da götürdüğünü biliyoruz. Batman'a da yardımlarını esirgemeyeceğini biliyoruz" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious