Batman Üniversitesi'nin ilk mezunları

Batman Üniversitesi'nin ilk mezunları.16309
  • Giriş : 12.06.2009 / 12:34:00

Batman Üniversitesi ilk mezunlarını verdi. Batman Üniversitesi Rektörlüğü'nce üniversite bahçesinde düzenlenen "Mezuniyet Etkinliği" renkli görüntülere sahne oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam, öğretim görevlileri ve öğrencilerin katıldığı kortejin Batman Valiliği Atatürk Anıtı'na çelenk koyması ile başlayan etkinliklere merkez kampuste devam edildi.

İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından mezun öğrenciler adına öğrenci konseyi başkanı bir konuşma yaptı. Akabinde bölüm birincileri yaş kütüğüne plaket çaktı.

Plaket ve 2008-2009 Eğitim Öğretim yılı mezunlarına geçici mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı. Katılımlarından dolayı konuklara teşekkür eden Uluçam, "Bugün bizim mutlu günümüz. Kutlu günümüz. Umutlu günümüz. Çünkü üniversitemizde eğitim-öğretimini sürdüren 2 Bin 82 öğrenciden 535'i mezun oluyor. Ülkemiz daha bilinçli, daha donanımlı, daha verimli genç elemanlar kazanıyor." dedi.

Uluçam, genç mezunlara seslenerek konuşmasını şöyle sürdürdü. "Sevgili gençler.. Yeni bir hayata, daha doğrusu hayatın yeni bir dönemine 'merhaba' demek üzeresiniz. Stres dolu sınavlar, yığın yığın dersler, fotokopiler, notlar hep geride kaldı. Artık bir bakıma özgürsünüz. Sizin de bir üniversite diplomanız var. Hayata daha cesur, daha kararlı ve daha umutlu bakacaksınız."

Konuşmaların ardından Batman Üniversitesi öğrencileri hazırlamış oldukları Ege Halk oyunları gösterisini sundu. Diyarbakır Devlet Klasik Türk Müziği Korosu sanatçılarının verdiği müzik ziyafetinin ardından Batmanlı usta sanatçı Mutlu Kutlu, Stand Up gösterisiyle katılanlara keyifli dakikalar yaşattı.

Mezun olan öğrencilerin kep atma törenin ardından sahne alan sanatçı Murat Kekilli, şarkılarıyla geceye renk kattı. Bir birinden hareketli parçalarla katılımcıları coşturan Kekilli, Batman'a gelmekten son derece memnun olduğunu ifade etti.

Havai fişek gösterisiyle sona eren mezuniyet etkinliğine, Vali Recep Kılcık, Belediye Başkanı Nejdet Atalay, İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz, öğretim görevlileri, öğrenci aileleri ve öğrenciler katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*