Batman Valiliği: Her türlü önlemi aldık

  • Giriş : 08.02.2007 / 00:00:00

Batman Valiliği, kuş gribiyle ilgili her türlü önlemin alındığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Doğrulama amacıyla örneklerin Elazığ Bölge Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsüne gönderildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
''Her türlü riske karşı valiliğimizce Boğazköy'de kanun gereği 3 kilometre yarı çapı içerisinde kalan Aydınlı ve Rüzgarlı köylerinde de karantina uygulamasına geçilmiştir. Boğazköy'de 800'ü tavuk, 80 hindi, 15 ördek olmak üzere toplam 895 kanatlı hayvan mevcuttur. 5 gün içinde 170 tavuk ölümü ile karşılaşılmıştır. Valiliğimizce her türlü önlem alınmış olup gerekli müdahaleler yapılmıştır.''

BAKAN ÇELİK: "MESELE HÜKÜMETİMİZİN KONTROLÜNDEDİR"

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Batman'ın Gercüş ilçesinde kuş gribinin görüldüğü bölgenin karantina altına alındığını, durumun hükümetin kontrolünde olduğunu bildirdi.

TBMM Genel Kurulunda, yabancı doktorların Türkiye'de çalışmasına da olanak sağlayan; ayrıca, Tıpta Uzmanlık Kurulu oluşturulmasını öngören kanun tasarısının bir maddesi daha kabul edildi.

CHP Bursa Milletvekili Mustafa Özyurt, AK Parti Muğla Milletvekili Orhan Seyfi Terzibaşıoğlu'nun, "(Beni Türk hekimlerine emanet edin) diyen Atatürk için, iki Fransız hekim getirildi" yönündeki sözlerini eleştirdi.

Atatürk'ü muayene eden Prof. Dr. Fischer'in, Bakanlar Kurulu kararıyla bir kez muayene yapması için Türkiye'ye getirildiğini anlatan Özyurt, konuyu bilmeyenlerin gelip Meclis kürsüsünden konuştuğunu söyledi.

AK Parti Uşak Milletvekili Alim Tunç, Türkiye'de sağlık sektöründe sorunların olduğunu, burada konuşanların, hastaların ve yakınlarının çektikleri sıkıntıyı bilmediğini ifade ederek, "Halkla iç içe olmayanlar bu sıkıntıları bilmez" dedi.

KUŞ GRİBİ

Madde üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik de Batman'ın Gercüş ilçesindeki kuş gribi vakasıyla ilgili Tarım Bakanlığının gerekli açıklamayı yaptığını hatırlattı.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı ekiplerinin bölgede gerekli çalışmayı yaptığını vurgulayan Bakan Çelik, "Kuş gribinin görüldüğü yerler karantinaya alınmıştır. Mesele hükümetimizin kontrolündedir" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious