Batman Valiliği'nden provakasyon uyarısı

  • Giriş : 24.11.2006 / 00:00:00

Batman Valiliği, sel felaketi sebebiyle vatandaşların mağdur edilmemesi ve ayni yardımlarla ilgili abartılı söylentileri yalanladı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Valilik'ten yapılan yazılı açıklamada, vatandaşlar provakasyonlara karşı da uyarıldı.
Batman'da yaşanan sel felaketi nedeniyle mağdur olan vatandaşlara yapılan yardımlar sürerken son günlerde ortaya atılan bir takım iddialarla ilgili valilik açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada şöyle denildi: "Bayındırlık Bakanlığı Afet İşleri Genel Müdürlüğü kesin tespit komisyonu yetkililerince yapılan hasar tespit raporu 22 Kasım 2006 tarih itibari ile mahalle muhtarlıklarında askıya çıkarılmış olup, bir aylık itiraz süresi başlamıştır. Yapılan itirazlar süresi içerisinde incelemesi yapılarak ilgililerebilgi verilecektir. Vatandaşların hak kaybına uğramamaları için 1 aylık itiraz süresine riayet etmesi gerekiyor."

Sel felaketin yaşandığı günden 3 gün sonra hızla çadır ve konteynırlar kurulduğu belirtilen açıklama şöyle devam etti: "Bu gün itibari ile toplam 252 çadır ve 400 konteynır kurulmuştur. Çadır ve konteynır kentlerinde yardım dağıtımı hızla başlamıştır. Yapılan bu çalışmalarda vatandaşlarımızın takdirine mazhar olmuştur. Gelen yardımların çoğunluğu ayni olup gıda ve giyim yardımlarıdır. Son günlerde bazı kimselerin abartı rakamları söylenti haline getirdikleri görülmektedir. Valiliğimiz internet sitesinde bütün bilgiler vatandaşlarımızın bilgisine sunulmuş olup, asılsız söylentilere itibar edilmemesi gerekmektedir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious