Batman'da 1 terörist yakalanırken; 1 terörist teslim oldu

Batman'da 1 terörist yakalanırken; 1 terörist teslim oldu.13191
  • Giriş : 11.08.2007 / 18:29:00

PKK'nın gerçek yüzünü görerek kaçan bir terörist ise Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçlerine teslim oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Güvenlik güçlerinin Güneydoğu'da terör örgütü PKK'ya yönelik yaptığı operasyonlarda, 1 terörist sağ olarak yakalanırken; 1 terörist ise kendiliğinden teslim oldu.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Batman'ın Beşiri ilçesi Değirmendüzü kyü bölgesinde güvenlik güçleri tarafından yapılan arazi araması esnasında terör örgütü mensubu bir teröristin, bir adet kaleşnikof, 77 kaleşnikof mermisi ve bir el bombası ile birlikte sağ olarak yakalandığı bildirildi.

Terör örgütü PKK'nın gerçek yüzünü görerek kaçan bir terörist ise Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçlerine teslim oldu.

Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesi Tepecik köyü bölgesinde de; terör örgütü mensuplarınca tuzaklanan patlayıcı maddenin üzerine bir adet büyükbaş hayvanın basması sonucu meydana gelen patlamada, hayvanın parçalanarak telef olduğu bildirildi.

Olay bölgesinde yapılan araştırmada, 2 patlayıcı madde düzeneği daha bulundu.

TERÖRİSTLER OTO ALARM SİSTEMİ İLE PATLAYICI DÜZENEĞİ HAZIRLADI

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde güvenlik güçlerinin Şemdinli-Durak köyü yolunda mayın arama faaliyeti yaptıkları esnada, terör örgütü mensupları tarafından tuzaklanmış 60 milimetrelik havan mühimmatı uzaktan komuta ile patlatıldı.

Ayrıca bölgede yapılan aramada ise, oto alarm sistemi ile tuzaklanmış 10 kilogram C-4 patlayıcı madde ile hazırlanmış patlayıcı madde düzeneği bulundu. Bulunan patlayıcı madde yerinde imha edilirken; olayda herhangi bir can ve mal kaybı meydana gelmedi.

Van'ın Gürpınar ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince yapılan arazi arama esnasında, terör örgütü mensuplarına ait bir sığınakta, uzaktan komutalı patlayıcı madde düzeneklerinde kullanılan, bir adet uzaktan kumanda devresi, bir adet uzaktan kumanda cihazı, 4 adet pil ve muhtelif miktarda yaşam malzemesi bulunarak yerinde imha edildi.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde güvenlik güçleri tarafından yapılan arazi arama ve tarama faaliyeti esnasında da, terör mensupları tarafından yola döşenen, basma düzenekli ve 1.5 kilogram C-4 patlayıcı madde ile tuzaklanmış bir adet el yapımı patlayıcı madde düzeneği bulundu. Bulunan patlayıcı madde yerinde imha edildi.

Öte yandan Genelkurmay Başkanlığı'nın terörle mücadele raporuna göre güvenlik güçleri, Ağustos ayında 9 terörist ölü, 7 terörist sağ, 1 terörist teslim olmak üzere toplam 17 teröristi etkisiz hale getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious