Batman'da çadır kent kuruluyor

Batman'da çadır kent kuruluyor.10885
  • Giriş : 08.11.2006 / 00:00:00

Batman da yaşanan sel felaketinin yaraları bir bir sarılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Batman da yaşanan sel felaketinin yaraları bir bir sarılıyor. Tüm yurt genelinden toplanan yardımlar valilik tarafından 70 araç ve 500 kişilik personel ekibi ile dağıtılırken Kızılay da iki ayrı noktada çadır kent kuruyor. Batman Karşıyaka mahallesinde 250, Olimpik yüzme havuzunun yanında 750 çadır kurmaya çalışan Kızılay evsiz kalan vatandaşların kış ayında çadırlara yerleştirip soğuktan üşümelerini sağlamak için büyük bir çaba sarf ediyor.

ÖNCE EĞİTTİLER SONRA ÇADIR KURDURDULAR

Batman Karşıyaka mahallesinde kurulacak olan çadır kent için askerler önce eğitildiler. Sabah saatlerinde çadır kentin kurulacağı alana gelen askerler Kızılay ekibi tarafından çadırların nasıl kurulacağı yönünde eğitildiler daha sonra askerler çadırları birbir kurdular.

Batman Kızılay şubesi başkanı Hüseyin Korkmaz yaptığı açıklamada iki ayrı noktada çadırları kuracaklarını ve sel felaketinde evsiz kalan vatandaşların her türlü ihtiyaçların karşılayacaklarını belirtti.

Korkmaz Kızılay olarak en kısa sürede çadırları kuracaklarını belirterek vatandaşların battaniye soba ve diğer malzemeleri dahil olmak üzere her şeyin karşılanacağını vatandaşlarında kısa süre içinde valilik kiriz masasına başvurmalarını istedi. Öte yandan Kızılay yine aynı şekilde saman pazarında da 600 konteynır kurarak halkın yardımına koşmaya devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious