Batman'da hayvan itlafı başladı

  • Giriş : 16.02.2007 / 00:00:00

Batman kent merkezinde kuş gribi görülmesi üzerine kanatlı hayvanların itlaf edilmesi ve ilaçlama çalışmalarına başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tarım ve Köyişleri Bakanlığının Batman merkez Yavuz Selim Mahallesi'nde kuş gribine rastlandığını açıklaması üzerine belediye, Tarım İl Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğünce itlaf, ilaçlama ve sağlık taramasına başlandı.

Tarım İl Müdürlüğü ekipleri, kanatlı hayvanların itlaf edilmesi, Batman Belediyesi ekipleri de Yavuz Selim Mahallesi'nden başlayarak tüm kentte dezenfeksiyon çalışmalarına başladı. Sağlık Müdürlüğünce vatandaşlar da sağlık taramasından geçiriliyor.

Belediye Veteriner İşleri Müdürü Azat Çiftçi yaptığı açıklamada, Batman'daki sel felaketinin yaşandığı dönemde belediyenin aldığı dezenfeksiyon malzemeleri ile aynı dönemde kurdukları ilaçlama ekibini dağıtmadıklarını belirterek, ”Yaşadıklarımızdan ders alarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kuş gribi tespiti sonrası ekiplerimizi mahalleye sevk ederek dezenfekte çalışmalarını başlattık. Tüm mahalleler ilaçlanıncaya kadar çalışmalar aralıksız devam edecek” dedi.

Çiftçi, vatandaşları, bu konuda karşılaştıkları şüpheli durumları 153 numaralı telefona bildirmeleri yönünde uyardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious