Batman'da her 2 kişiden biri yeşil kartlı

Batman'da her 2 kişiden biri yeşil kartlı.11454
  • Giriş : 17.01.2008 / 17:29:00

Sosyal güvenceleri olmayan ve yoksulluk sınırı içinde yaşamlarını sürdüren vatandaşların hak ettiği yeşil kart sayısı Batman'da rekor bir seviyeye ulaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sosyal güvenceleri olmayan ve yoksulluk sınırı içinde yaşamlarını sürdüren vatandaşların hak ettiği yeşil kart sayısı Batman'da rekor bir seviyeye ulaştı. Toplam nüfusu yaklaşık 500 bin olan şehirde, yeşil karttan faydalananların sayısı 249 bine çıktı.
Yeşil kart için müracaat eden vatandaşların işlemlerini tek elden yürüteceği "Tek Adımda Hizmet" bürosunun açılışında konuşan Vali Recep Kızılcık, merkez nüfusu 300 bin toplam nüfusu ise yaklaşık 500 bin olan Batman'da 249 bin yeşil kartlı olduğunu açıkladı.

Batman'da her 2 kişiden birinin yeşil kartlı olduğuna dikkati çeken Vali Kızılcık, yeşil kartlı vatandaş sayısının engellenemeyeceğini belirterek, yatırımlarla, yeni fabrika ve tesislerle kentteki istihdam oranı artırılarak yeşil kartlı sayısının azaltılabileceğini söyledi.

Kısa bir süre önce üretime başlayan ve şuan 250 işçi istihdam eden Hey-Güneştekin Tekstil Fabrikası'nda ileriki zamanda yaklaşık bin 200 kişinin çalışacağını kaydeden Vali Kızılcık, bu sayede yeşil kartta yaklaşık 6-7 bin azalma yaşanacağını belirtti.

Vali Kızılcık, yatırımların artırılması ile istihdamın artacağını, istihdamın artması ile de yeşil kartlı sayısının düşeceğini ifade etti.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious