Batman'da korsan gösteri!

  • Giriş : 16.02.2006 / 00:00:00

Batman'da sokak aralarında yürüyen bir grup PKK'lı yollara barikat kurup molotof kokteyli attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kent merkezinde ellerinde PKK ve Öcalan bayraklarıyla, "Batman önderine sahip çık", "Kana kan seninleyiz Öcalan" şeklinde slogan atarak yürüyen grup Batman Merkez'de bulunan Şehit Keskin Kaplan Kıran karakolu önünden geçerken bazı göstericiler karakola taş attı. Karakol önündeki sivil polisler göstericileri karakoldan uzaklaştırmaya çalışırken, atılan taşlardan karakol önünde park halinde bulunan polis otosunun camı kırıldı. Belediye otobüsünü tekmeleyen göstericiler, Gülistan caddesinde çöp bidonları ve ampulleri yerinden söktü.


BÖLGEYE ÇOK SAYIDA ÇEVİK KUVVET EKİBİ GÖNDERİLDİ


Şehir merkezinde mahalle aralarına giren grup, taşkınlığa devam edince olay yerine çevik kuvvet ekipleri ve panzerler sevk edildi. Merkez karakolu önüne gelen grubun molotof kokteyli atmasıyla gergin anlar yaşandı. Sokak aralarında taş yağmuruna tutulan çevik kuvvet ekipleri panzerler eşliğinde göstericilere müdahale etti.

Ara sokaklara dağılan göstericileri çevik kuvvet kenar semtlere kadar kovaladı. Taş atan göstericileri dağıtmak için polis gaz bombası kullandı. Göstericilerin büyük bir bölümü izlerini kaybettirirken, çok sayıda eylemci polis tarafından gözaltına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious