Batman'da sendikacılar eylem yaptı

Batman'da sendikacılar eylem yaptı.12505
  • Giriş : 28.01.2009 / 03:26:00
  • Güncelleme : 27.01.2009 / 23:52:25

Batman'da AKP İl binasına yürümek isteyen bir grubun yolunu polis kesti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Batman'da AK Parti İl binasına yürümek isteyen sendikacıların da aralarında bulunduğu bir grubun yolunu polis kesti.

Yılmaz Ekinci'nin haberi

Batmanda AK Parti il binasına yürümek isteyen bir gurup eylemci polis engeline takıldı. Petrol-İş sendikası önünde toplanan bir kitle , bir haftadır AK Parti il binası önünde eylem yapan TPAO'nun mevsimlik işçilerine destek vermek için yürümek istediler. Petrol-İş sendikasından Belediye kavşağına kadar yürüyen kalabalık burada polis engeliyle karşılaştı.

Göstericiler Polisin yolu kesmesiyle ara sokaklara dağıldı. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO)'da mevsimlik işçi olarak çalışan ve kadro isteyen 81 işçiye destek vermek için Petrol iş Sendikası önünde toplanan kalabalık önce davul zurna işliğinde halaylar çekti. Daha sonra İşçilere destek vermek için yürüyüşe geçen eylemciler Belediye önünde polis ekiplerinin yolu kesmesi ve polis ekiplerinin uyarması ile ara sokaklara dağıldılar.

Petrol iş Sendikası şube başkanı Mehmet Doğu,Her zaman için basın açıklamaları için yürüyüşler gerçekleştirdiklerini ancak söz konusu AK Parti olunca izin verilmediğini belirterek, “Amacımız çok masum bir destek yürüyüşüydü.

Ama maalesef aşamadık, Bu kadar haklı bir davada emekçi kardeşlerimizi hiç muhatabı olmayan polislerle yüz yüze getirmek bizim işimiz değil.Ama hakkımızı onlara bırakmayız ve hakkımızı helal etmiyoruz” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*