Batman'da törende gerginlik

  • Giriş : 30.08.2006 / 00:00:00

DTP'li Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, Garnizon Komutanlığını ziyareti sırasında, üst düzey bir askeri yetkilinin kendisinden dışarıya çıkmasının istendiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Diğer protokol mensuplarının gözü önünde gelişen olayın kabul edilemez olduğunu belirten Kalkan, ‘tatsızlık yaşanmaması için odayı terkettiğini' kaydederek, Vali Haluk İmga'dan gereğini yapmasını istedi.

Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, Jandarma Bölge Komutanlığı'nı ziyareti sırasında rütbeli bir komutanın sözlü müdahalasiyle karşılaştığını iddia etti. Belediye Başkanı Kalkan, bugün saat 08.30'da çelenk koyma töreninden sonra Vali Haluk imga, Emniyet Müdürü Arif öksüz ve diğer protokol mensupları ile birlikte Garnizon Komutanlığı'na gitti. Tebriklerin kabulü için beklediği bir sırada rütbeli bir askeri yetkilinin, kendisinden odayı terk etmesini istediğini belirten Kalkan, tatsızlık yaşanmaması için odayı terk ettiğini söyledi. Kalkan, makamında düzenlediği basın toplantısında, “Çelenk töreninden sonra sayın valimiz, paşamız ve diğer protokol mensupları ile birlikte sayın paşamızın odasına rutin ziyarette bulunduk. Bu sırada bir askeri yetkili gelip, bu bayramın sayın paşamıza ait olduğunu, bu nedenle odayı terk etmemiz gerektiğini söyledi ve çok kaba bir dil kullandı. Tatsızlık yaşanmasın diye mecburen ayrıldık. 30 Ağustos hepimizin ortak bayramıdır” dedi.

“VALİ GEREĞİNİ YAPSIN”

Bir subayın, Vali'nin de hazır bulunduğu protokol mensuplarının gözü önünde yaptığı muamelenin hukuk dışı olduğunu belirten Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, “Bayramlara yaklaşımımız hep olumlu olmuştur. Coşkulu kutlama için sorumluluk bilinciyle üzerimize düşeni yapıyoruz. Halkın seçtiği Belediye Başkanı'na böylesi bir yaklaşım doğru değil. Bu muamele Batman halkına yapılmıştır. Böylesi birlikte yaşam koşullarını ortadan kaldıran yaklaşımları kabul etmiyoruz. Sayın Valimizden gerekeni yapmasını bekliyoruz. Bu yapılmazsa Batman'daki halkımızla ve basınımızla gerekli tepkileri ortaya koyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.
Başkan Kalkan, üzücü gelişmeye rağmen bayram programının sonraki bölümlerine katıldığını, bu tür yaklaşımların herhangi bir sorunun çözümüne olumlu katkısının olamayacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious