Batman'da tavuk itlafı

  • Giriş : 28.06.2006 / 00:00:00

Batman Çayı kenarında sabah saatlerinde belediye zabıta ekipleri tarafından tespit edilen ölü tavuklar üzerine hareke geçen ekipler, kentte tavuk aradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kümeslerin tespit edilmesinin ardından, belediye ve tarım il müdürlüğü ekipleri polis nezaretinde itlaf işlemlerine başladı.

İzinsiz olarak şehre sokulan ve kümeslerde bulunan 2 bin civarındaki tavuk ekipler tarafından naylon torbalara sokularak karbondioksit gazıyla itlaf edildi. İlhami Altay'a ait olan tavuk kümeslerinde bulunan tavukların Ankara'dan getirildiği ve 2 gün önce izinsiz olarak şehre sokulduğu belirtildi.

Tarım İl Müdürü Erdal Özer, kuş gribi vakalarının çıkmasının ardından il hıfzıssıhha kurulu kararınca şehre tavuk girişinin yasaklandığını belirterek, menşei belli olmayan hayvanları itlaf ettiklerini ve bakanlığın emri devam ettikçe, izinsiz canlı hayvan girişine kesinlikle izin vermeyeceklerini ifade etti.

Tarım İl Müdürü Özer, sabah saatlerinde Batman Çayı kenarında bulunan ölü tavukların ise Belediye ve Tarım İl Müdürlüğü ekiplerince toplanarak, katı atık sahasında imha edildiğini açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious