Batman'da timsah paniği

Batman'da timsah paniği.8734
  • Giriş : 11.07.2006 / 00:00:00

Batman'da günlük yayınlanan bir gazete, Dicle Nehri'nde yaptığı haberde nehirde timsah olduğunu ileri sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dicle Nehri kenarındaki Kesmeköprü-1 köyünde ikamet eden İskan Yıldız, 2-3 metre büyüklüğünde gördüğü timsahın, ördeklerini yuttuğunu bu nedenle sudan uzak durmaya çalıştıklarını ifade etti.

Dicle Nehri kenarındaki 'Kesmeköprü-1' ve çevresindeki köyler, timsah korkusu ile suya girmekten korkar oldu. Yıllardan bu yana Dicle Nehri ile içiçe yaşadıklarını söyleyen Kesmeköprü-1 köyü sakinleri gördükleri timsahın boyunun 2-3 metre büyüklüğünde olduğunu söyledi.

Timsahın nehir kenarındaki bataklık ile sazlıkta gezdiğini öne süren İskan Yıldız, şöyle dedi: "Bir haftadır timsah yüzünden huzurumuz kaçtı. Ne balık avlayabiliyoruz, ne de serinlemek için Dicle'ye girebiliyoruz. Küçük çocukların Dicle Nehri kenarına inmemesi için uyarıda bulunduk. Geçen hafta timsahı ördek yerken gördüm. Köyün yaklaşık 20 ördeğini timsah alıp götürdü. Her sabah balık avlamak için Dicle Nehri'ne iniyoruz. Suda dolaşan timsah balık ağlarımızı yırttı. 48 yaşındayım ilk defa nehirde timsah gördüm."

Timsah korkusuyla küçük çocukları evde serinletmeye çalışan köylüler şunları söyledi: "Her yıl bu mevsimde Dicle Nehri'nde serinliyorduk. Son 1 haftadır nehirde timsah görülmesi üzerine herkes evlerine çekildi. Biz de nehire yaklaşamaz olduk. Sudaki ördekleri havuzlara almaya çalıştık. Ayrıca küçük çocukları serinletmek için yeni yöntemlere başvurduk. Evdeki leğenlere su doldurarak, çocukları serinletmeye çalışıyoruz. Yetkilileri, nehirdeki timsahı yakalamak için göreve davet ediyoruz. Timsah yüzünden huzurumuz kaçtı. Nehirde balık avlayamaz olduk. Böyle giderse köyü terkedecek hale geleceğiz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious