Batuhan'ın ilginç anısı

Batuhan'ın ilginç anısı.13852
  • Giriş : 01.05.2008 / 17:46:00

Beşiktaş'ın genç oyuncusu Batuhan Karadeniz, futbolu bırakana kadar siyah-beyazlı takımda oynamak istediğini belirtirken, 1 YTL yüzünden izleyemediği Galatasaray derbisinde 1 yıl sonra forma giymesinin kendisini çok duygulandırdığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Beşiktaşlı oyuncu Batuhan Karadeniz, Futbol Federasyonu'nun aylık Tamsaha Dergisi'ne konuştu. Konumundaki birçok oyuncunun Avrupa hedefinin olduğunu belirten Batuhan ''Ama benim ilk ve son hedefim Beşiktaş'ta oynamak. Ben futbolu bırakana kadar Beşiktaş formasını giymek istiyorum. Bana 'Git' demedikleri sürece gitmem'' dedi.

1 YTL YÜZÜNDEN İZLEYEMEDİĞİ DERBİDE OYNADI

Batuhan, Galatasaray ile yaptıkları derbi maçında da duygulu anlar yaşadığını belirtirken ilginç bir açıklama yaptı. Genç oyuncu, 1 yıl önce izleyemediği Galatasaray derbisinde oynama fırsatı bulmanın kendisini çok etkilediğini söylerken şöyle konuştu: ''Bir sene önce Galatasaray-Beşiktaş derbisini dışarıda bir yerde izlemem gerekiyordu. Dev ekranda maç izlemek için 5 YTL lazımdı. Ama benim cebimde 4 YTL vardı. Adama '1 YTL'yi sonra getiririm, içeri girmeme izin ver' dedim ama müsaade etmedi. Televizyondan bile izleyemediğim derbide bir yıl sonra oynamak gözlerimi yaşarttı.''

Siyah-beyazlı oyuncu, sadece Beşiktaş'ı sevdiğini ve takımında oynamak istediğini vurgulayarak, ''Kariyer açısından bakıldığında ise Beşiktaş'ta ve Milli Takım'da oynamak da kariyer için yeterli. İyi oynadığınız zaman o kadar kulüp sizi istediğinde kariyeriniz ortaya çıkar'' görüşünü dile getirdi.

Genç oyuncu, kendisini bildiği günden beri Beşiktaşlı olduğunu ifade ederek, geçmiş dönemde İngiltere'nin Manchester City takımının kendisini transfer etmek istemesi konusunda şunları anlattı:

''Beşiktaş'ta kalmak istediğim için gitmedim. Bir de Manchester City ile bir turnuvaya katılmıştım. Borussia Dortmund ile yarı final oynuyorduk. Bir gol attım ve tekmeliğimin altından Beşiktaş şapkasını çıkardım. İsteseydim oraya Manchester City şapkası da koyabilirdim. Ama ben Beşiktaşlı olduğumu göstermek istedim. Tekrar söylüyorum, ben ancak kulübüm beni göndermek isterse giderim. Manchester City beni defalarca istedi, ama kulübüm fikrimi sorduğunda gitmek istemediğimi bildirdim.''

'ÖĞRENECEK ÇOK ŞEYİM VAR'

Beşiktaş'ın eski kalecilerinden Orhan Karadeniz'in oğlu olan Batuhan, futbolcu olarak öğreneceği daha çok şeyin olduğunu dile getirerek, ''Özellikle İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman'ı dikkatle izliyor, onların profesyonelliğini örnek alıyorum. İkisiyle de diyaloğum çok iyi. İkisi de bana kendi hayatlarıyla ilgili örnekler veriyor. Ali Tandoğan da öyle. Geçmişte yaptıkları yanlışları anlatarak bana yol gösteriyorlar. Onları gerçekten dinlediğinizde çok yardımcı olduklarını görüyorsunuz. Ya onları dinleyerek öğreneceksiniz ya da dinlemeyecek ve yaşayarak öğrenirken zaman kaybedeceksiniz'' dedi.

Turkcell Süper Lig'in 50 yıllık tarihinde gol atan en genç oyuncu olan Batuhan, altyapıda kendisinden çok daha yetenekli olup da kaybolan gençler bulunduğunu anlatarak, şöyle devam etti:

''Yanlış yaşadılar ve yukarıya çıkamadılar. Bundan elbette ders alıyorum. O nedenle bir maçtan 4-5 gün önce sadece o karşılaşma için konsantre olmaya başlıyorum. Eğer ben Beşiktaş'ta direkt 11'de oynamaya başladığımda da bugünkü konsantrasyonumu sürdürür ve bugünkü uygulamalarımı devam ettirsem, o zaman bunun adı profesyonellik olur. Oyuncu ön plana çıktığında, profesyonel hayatından vazgeçtiğinde, zaten bu durum onun futbolunu da zedelemeye başlar. Aslında bizim altyapımızda bunun eğitimi de var. Psikolojik eğitim de alıyoruz. Asla 'Ben oldum' dememek lazım, çünkü öğrenmenin sonu yok.''

Genç oyuncu, 4 yıl önce kendisine takımın eski oyuncusu Pascal Nouma'yı örnek aldığını, ancak kişiliğini değil, futbolunu ve hırsını örnek aldığını bildirdi. Batuhan, biraz daha çabuk olması gerektiğini ve bunun için çok çalıştığını dile getirdi.

'SAĞLAM BANA GÜVENDİ'

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile ilişkisine değinen siyah-beyazlı oyuncu, ''Bana neler yapmayacağım konusunda nasihatlerde bulunuyor. Mesela 'Şunu yapmak istediğini biliyorum, ama yapma, çünkü senin için zararlı' diyor. Bunu hem saha içi, hem de saha dışı konularda yapıyor. Beni her zaman doğru biçimde yönlendiriyor. Zaten söylediklerini uyguladıktan sonra bazı şeylerin olumlu yönde değiştiğini görüyorum. Bende çok şeyleri değiştiren bir teknik adam. 1991 doğumlu bir oyuncuyu takıma alarak bana ne kadar güvendiğini de gösterdi'' dedi.

Ligde Fenerbahçe ile ilk yarıda yapılan maçta Higuain'e vermediği pas konusundaki soruyu da Batuhan, ''Kesinlikle görmediğim için vermedim. Gökhan Gönül'ü, kaleci Volkan'ı ve bir oyuncuyu daha geçtim. O sırada kale bomboştu. Öyle bir pozisyonda ister istemez kaleye kilitleniyorsunuz. Sağınıza solunuza bakamazsınız. Hele bir golcü kale boş olduğu zaman kimseye pas vermez. Ben de şut attım, ama ayağımı yere vurdum. Eğer ayağımı yere vurmasam o pozisyon gol olacak ve bugün bunlar konuşulmayacaktı'' yanıtını verdi.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious