Bayan Erdoğan, Hayrünnisa Hanıma neden kırıldı?

Bayan Erdoğan, Hayrünnisa Hanıma neden kırıldı?.27083
  • Giriş : 02.11.2007 / 08:19:00

Hayrünnisa Gül, Emine Hanım’ı Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna bizzat davet etmedi!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hayrünnisa Gül'e yakın bir kaynak 30 Ekim'de Köşk’teki Cumhuriyet Bayramı davetine Başbakan’ın eşi Emine Hanım’ın neden katılmadığı konusunda şunları söyledi: ” Hayrünnisa Gül, Emine Hanım’ı resepsiyona bizzat davet etmedi. Emine Hanım’da, Hayrünnisa Hanım’a kızdı ve gelmedi.”

Bayan Gül'e yakın bir kaynak şunları anlattı:

Emine Hanım 30 Ekim gecesi Köşk’e gitmeme nedenini söyle anlatıyormuş: “Hayrünnisa benden 10 yaş küçük. Yıllarca ben başbakan eşi,o bakan eşiydi. Bu Hayrünnisa’nın Cumhurbaşkanı eşi sıfatıyla Köşk’teki ilk davetiydi. Saygı kuralları gereği evime gelip beni bizzat davet etmesi gerekirdi. En azından bir telefon açabilirdi. Hayrünnisa bunu yapmadı. Ben de alındım ve o davete katılmadım.”

‘Emine Hanım nerede?’ sorusuna yanıt gelmedi

Hayrünnisa Hanım Köşk’e gelişinde Başbakan Erdoğan’a yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu anlamışcasına “Emine Hanım nerede?” diye sordu. Erdoğan bu soru karşısında ellerini iki yana açıp başını bir omzunun üzerine doğru eğmekle yetindi. Erdoğan, “Emine hanım nerede?” diye soran gazetecilere de “Sizi yormak istemedik” dedi. Ortada bir tuhaflık olduğu kesindi. Yıllar sonra türban Köşk’teydi. Gül’ün kader arkadaşı türbanın güçlü savunucusu Emine Hanım ortada yoktu..

Bayan Erdoğan’a yakın bir kaynak şunları anlattı:

“Emine Hanım orada olsaydı resepsiyonun yıldızı türbanlı iki hanım olacaktı. Basının dikkati bu iki hanım üzerinde yoğunlaşacak ve davete türban damgasını vuracaktı. Emine Hanım, Çankaya Köşkü’nde türban görmekten hoşlanmadığını açıkça dile getiren askerin canını böyle bir dönemde daha fazla sıkmak istemedi. Ayrıca Emine Hanım gripti”

POSTA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious