Bayan Gül resepsiyonda ilk kez ev sahibi

Bayan Gül resepsiyonda ilk kez ev sahibi.15493
  • Giriş : 31.10.2007 / 14:16:00

Davete katılanlar arasında Gülben Ergen-Mustafa Erdoğan da vardı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çankaya Köşkü'nde dün akşam verilen Cumhuriyet resepsiyonunda sanat, spor, medya ve iş dünyasının önemli isimleri bir araya geldi. Hayrünnisa Gül ilk kez Köşk'teki bir resepsiyona ev sahipliği yaptı.

Renkli görüntülere sahne olan resepsiyona Orhan Pamuk, Yaşar Kemal, Sezen Aksu gibi isimler davetli olmalarına rağmen katılmadı.

Köşk'te devlet erkanına verilen eşsiz resepsiyondan sonraki ikinci resepsiyonda tüm gözler Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün üzerindeydi.

İlk kez bir resepsiyonda ev sahibesi olarak konukları karşılayan Hayrünnisa Gül, geceye siyah ve beyaz renklerdeki kıyafetiyle katıldı.

Beyaz saten türbanını bağlama şekli ise her zamankinden farklıydı.

Hayrünnisa Gül, resepsiyonun ilk dakikalarında biraz zorlandı; nerede duracağı konusunda da eşine Cumhurbaşkanı Gül yardımcı oldu.

Geceye kabine üyeleri eşleriyle birlikte gelirken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yalnız katıldı.

Hayrünnisa Gül, Başbakan'a "Emine Hanım neden gelmedi" diye sordu, ancak yanıt alamadı.

Geçmiş yıllardakinin aksine birçok konuk türbanlı eşleri ile geceye katıldı.

Bazı kadınların Cumhurbaşkanı Gül'ün elini sıkmaması dikkat çekti.

Gecede iş ve medya dünyasının önemli isimleri de yer aldı. Konuklar arasında milli atlet Elvan Abeylegesse, Bayan Voleybol Milli Takımı oyuncuları, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ve futbolcuları da vardı.

Halk ozanı Neşet Ertaş, yönetmen Ezel Akay, Gülben Ergen-Mustafa Erdoğan çifti, Kıraç ve Zara gibi isimler sanat dünyasını temsil etti.

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, Yaşar Kemal, Sezen Aksu'nun da aralarında bulunduğu bazı isimler ise davetli olmalarına rağmen geceye katılmadı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle Çankaya Köşkü'nde verilen resepsiyonda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan terörle mücadeleyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious