Bayan halterciler Avrupa ikincisi oldular

Bayan halterciler Avrupa ikincisi oldular.17646
  • Giriş : 12.04.2009 / 10:24:00

Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen 22'inci Avrupa Bayanlar Halter Şampiyonası sona erdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye şampiyonada 6 altın, 3 gümüş ve 3 bronz madalya kazanarak, topladığı 494 puanla takım halinde Rusya'nın ardından ikinci oldu.

Şampiyonada Rusya 516 puanla birinci olurken, üçüncülüğü ise 481 puanla Ukrayna kazandı.

Bayan Milli Takımı Teknik Direktörü Erkan Kayır şampiyona sonunda AA muhabirine şu açıklamada bulundu:

"Takım halinde kazandığımız Avrupa ikinciliği nedeniyle çok mutluyuz. İyi bir kamp dönemi geçirdik. Türk halterinin yeniden canlanmasının sinyalini verdik. Kızlarımız birbirine kenetlenerek madalyalara adeta ambargo koydular."

Erkan Kayır, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Sayın Murat Başesgioğlu'nun gönderdiği kutlama telgrafları ile telefon görüşmelerinin takıma büyük moral desteği verdiğini, emeği olan herkese sonsuz teşekkür ettiklerini söyledi.

Kayır, bundan sonraki hedeflerinin Akdeniz Oyunları ve Dünya Şampiyonası olduğunu, başarının buralarda da gelmesi için çok çalışacaklarını açıkladı.

Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu Nurcan Taylan ise, Bükreş'te kazandığı 3 altın madalyayı Türk halkına armağan ettiğini, takım arkadaşları ile birlikte Türk halterini tekrar eski günlerine döndüreceklerini belirterek Federasyon Başkanı Hasan Akkuş'un desteklerine teşekkür ettiklerini açıkladı.

Türkiye Bayan Halter Milli Takımı Pazartesi Türkiye'ye dönecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*