Bayan öğretmenin dayak ve küfürlerini kaydetmiş!

Bayan öğretmenin dayak ve küfürlerini kaydetmiş!.6111
  • Giriş : 13.12.2007 / 21:22:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 03:10:03

Öğrencilere hakaret eden öğretmenini cep telefonuyla kameraya çekip, internet sitesinde yayınladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Antalya Atatürk Endüstri Meslek Lisesi 9-B sınıfı öğrencisi 16 yaşındaki O.G., öğrencilere hakaret edip zaman zaman da dövdüğü iddiasıyla İngilizce öğretmeni 34 yaşındaki Ö.C.'yi cep telefonu kamerasıyla görüntüleyip, bunları kendi internet sitesinde yayınlayınca, okuldan atıldı.

Lise öğrencisi O.G., İngilizce öğretmeni Ö.C.'nin kendilerine sık sık hakaret etmesi ve kimi zaman da dövmesi üzerine, bu sahneleri görüntelemek için okula kameralı cep telefonu getirdi. 12 yıllık öğretmenin küfürlü sözleri ve bir öğrenciyi dövdüğü anları, sıranın altından kameraya kaydeden O.G., bu görüntüleri bir ay önce kendi adına açtığı internet sitesinde yayınladı.

Evli ve 1 çocuk annesi öğretmen Ö.C.'nin, öğrencilerine hakaret içeren sözler ve bir öğrenciyi dövdüğü sahne internette yayınlanınca okul yönetiminin haberi oldu. Öğrenci O.G., disiplin kurulu tarafından okulda görüntü çekmek ve yayınlamak suçlarını işlediği gerekçesiyle 20 gün önce okuldan atıldı.

VELİSİ TEPKİ GÖSTERDİ

Şiddet ve küfür görüntülerini internette yayınladığı için okuldan atılan O.G'nin annesi Nurten G., karara tepki gösterdi. Bir kadın öğretmenin küfürlü konuşmasını ve şiddet uygulamasını anlayamadığını belirten öğrenci velisi Nurten G., “Öğretmen çocuklarımıza hakaret ediyor. Kadın öğretmenin çocukları ders boyunca küfürlü konuşarak aşağılaması, tokatlaması, dövmesi suç sayılmıyor. Fakat çocukların öğretmenin yaptıklarını deşifre etmek amacıyla kameraya çekmesi suç olarak görülüyor. Okuldan atılan çocuğumun psikolojisi bozuldu” dedi. Nurten G., öğretmen hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını da kaydetti.

ÖĞRETMENE KINAMA CEZASI

Olayın geçtiği Atatürk Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Hürdoğan Arslan, öğrenciyi, cep telefonuyla çektiği görüntüleri internette yayınladığı için okuldan uzaklaştırdıklarını söyledi.

Müdür Arslan, “İdari tasarrufum dahilinde soruşturma yaptım. Öğrencilerin ve öğretmenin savunmalarını aldım. Öğrenciyi okuldan uzaklaştırdık. Öğretmene de kınama cezası verdim. Ayrıca öğretmeni, çirkin sözleri nedeniyle uyardım. Öğretmen, yaramazlık yapan öğrenciyi disipline vermeli. Hiçbir şekilde şiddet ve küfür uygulamamalı. Konuyu Milli Eğitim Müdürlüğü'ne de bildirdim” diye konuştu. Milli Eğitim Müdürlüğü de öğretmen hakkında ayrı bir inceleme başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious