Bayan polise kapkaç şoku

  • Giriş : 01.08.2006 / 00:00:00

Fatih'te evinden çıkarak görev yaptığı merkeze giden kadın polis memuru, kapkaçcılar tarafından yerde metrelerce sürüklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Emniyet Müdürlüğü içerisindeki poliklinikte görev yapan polis memuru Ümran B., sabah evinden çıkarak işine doğru yürümeye başladı. B., Arpa Emini Mahallesi Adıvar Sokak üzerine geldiğinde kapkaçcıların içerisinde bulunduğu bir otomobil arkadan hızla yaklaştı. Araçtan sarkan bir kapkaçcı Ümran B.'nin çantasına asılarak almak istedi. Kapkaçcıların almak istediği çantaya sıkı sıkıya sarılan ve vermeyen polis memuru, yere düşerek sürüklenmeye başladı. Sokak içerisinde yaklaşık 20 metre sürüklenen polis memurundan çantayı alamayan 2 kapkaçcı, daha sonra otomobille hızla olay yerinden kaçtı. Kapkaçcılar çalıntı olduğu öğrenilen 34 ED 1265 plakalı otomobille kaçarken, polis memuru kolundan ve bacağından yaralandı. Gürültüyü duyarak uyanan ve olayı gören vatandaşlar, hemen polis memurunun yardımına koştu.

Polis ve ambulans olay yerine çağrılırken, vatandaşlar polisin yarasını temizleyerek ilk müdahaleyi yaptı. Olay yerine gelen sağlık görevlileri yerdeki yaralı polisi sedyeye alırken, ambulansa taşınan B.'nin acı içinde bağırdığı gözlendi. Yaralı polis memuru ambulansla Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken, polis plakası belirlenen araçtaki kapkaçcıların yakalanması için çalışma başlattı.

Bu arada olayı gören bir vatandaş, kadın polis memurunun yerde uzun süre sürüklendiğini buna rağmen çantasını bırakmadığını söyledi. Görgü tanığı kadın "Başka birisi olsa çoktan çantasını bırakırdı. Çok cesur bir bayanmış. Heryerde kapkaç oluyor artık bunun sonu nereye varacak " şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious