Bayanlar, hünerlerini öğrenciler için sergiledi

  • Giriş : 04.06.2006 / 00:00:00

Ağrı'nın Patnos ilçesinde bir grup öğretmen eşi tarafından düzenlenen kermes ile fakir ve kimsesiz öğrencilere yardım toplanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Halk Eğitim Merkezi'nde Belediye Başkanı Abdulhalik Taşkın ile Pancar Bölge Şefi Bülent Hanay tarafından açılan kermeste her türlü yiyecek ve kıyafet bulunuyor. Bir araya gelip kermes açan bayanları tebrik eden Belediye Başkanı Abdulhalik Taşkın, ''Bir grup eğitim gönüllüsü bayan bu sefer hünerlerini öğrenciler için sergilemişler. Yapılan bu kermesle birçok öğrenciye burs imkanı bulunacak. Umarım bu ve buna benzer güzel ve yararlı etkinlikler Patnos'ta devam eder.'' şeklinde konuştu. Taşkın, daha sonra kermesi gezerek alışveriş yaptı.

Kermesin açılmasında katkısı ve emeği olan Songül Aktağ isimli bayan ise, ''Fakir ve kimsesiz öğrencilere yardım amacıyla arkadaşlarımızla birlikte böyle bir kermes düzenlemeyi düşündük. Kendi imkanlarımız ile öğrencilere yardım etmek istedik. İnşallah Patnos halkı böyle güzel bir etkinliğe rağbet eder. Kermesten elde edilecek gelir eğitime muhtaç öğrencilere verilecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.'' dedi.

Gülderen Işıtan adlı başka bir bayan da, ''Arkadaşlarımızın büyük gayretleriyle fakir öğrenciler yararına hertürlü yiyecek ve kıyafetin hazır olduğu bir kermes açtık. İnşallah halk kermese ilgi gösterir ve hazırlanan ürünler satılır.'' şeklinde duygularını dile getirdi. Kermesin 3 gün açık olacağı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious