Bayar'dan ilginç Ecevit çıkışı

  • Giriş : 08.11.2006 / 00:00:00

Bülent Ecevit'in Devlet Mezarlığı'na defnedilecek olmasına Demokrat Türkiye Partisi eski genel başkanı Mehmet Ali Bayar tepki gösterdi ve 'bu millete hakaret olur' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bayar, Ecevit'in Zonguldak'a veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gömülmesini önerdi. 28 Şubat sürecinin ardından DTP Genel Başkanlığı yapan, daha sonra DYP'ye katılan Mehmet Ali Bayar, darbelere maruz kalan Adalet Partisi (AP) geleneğinden gelen bir isim olarak ilginç bir çıkış yaptı.

Merhum Ecevit'in 12 Eylül ihtilaline karşı çıkan simge isimlerden biri olduğunu hatırlatan Bayar, böyle bir kişinin ihtilal döneminde yapılan mezarlığa defnedilmesinin yanlış olacağını vurguladı. Bayar, Menderes, Celal Bayar ve Özal örneklerini vererek Ecevit'in ebedi istirahatgahının da ona uygun olması gerektiğini kaydetti.

Bayar, "Ecevit'in defin kararı ailesini de aşar. Siyaset üstü bir kimlik haline gelen Ecevit'i Devlet Mezarlığı'na gömmek hakaret olur, ayıp olur, milleti de rencide eder. Rahmetli Ecevit, ömrünü adadığı Zonguldak madencilerinin arasına defnedilmeli veya Kuzey Kıbrıs'a gömülmeli." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious