Bayburt, hazırlanan broşürle tanıtılıyor

  • Giriş : 30.04.2006 / 00:00:00

Bayburt Kültür Turizm Müdürlüğü, ilin tanıtımı için 10 sayfalık broşür hazırladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bayburt'a ait bilgilerin yer aldığı broşürde Dede Korkut Türbesi, Saat Kulesi, Şehit Osman Türbeleri, Kop Dağı Kış ve Kayak Sporları Turizm Merkezi, Aslandağı Mesire ve Piknik Alanları, Kop Şehitleri Abidesi, Korgan Köprüsü, Sırakayalar Şelaleleri, Aydıntepe Yeraltı Şehri, Bayburt Kalesi gibi turistik yerlerin tanıtımı yapıldı. Broşürde ayrıca Bayburt'a gelindiğinde nerede kalınacağı, ne yeneceği, nereden ne alınacağı, şehre nasıl gidileceği, şehrin nasıl gezileceğine dair bilgilere de yer verildi.

Bayburt'taki şenlikler ve festivaller hakkında açıklamaların da bulunduğu broşürün 'dört dörtlük öneriler' kısmında 'Bayburt Kalesi'ne çıkıp fotosafari yapmalısınız, Bayburt Ketesi'ni tatmalısınız, yöresel giysilerimizden ehram kumaşının desenlerini mutlaka görmelisiniz" gibi bazı önerilere yerildi. Broşürde gezgin Morco Polo'nun "Bayburt dünyanın en güzel uğrak yerlerinden biridir" sözü tanıtım sloganı olarak yer alırken, şehrin diğer illere uzaklığı da Bayburt Haritası üzerinde belirtildi.

Bayburt Kültür ve Turizm Müdürü Bahri Akbulut, 2006 yılı Bayburt tanıtım broşürünün büyük beğeni topladığını belirterek, kısa ve öz bir şekilde hazırlanan broşürde Bayburt'un tarihî, kültürel ve turistik değerlerine yer verdiklerini söyledi. Akbulut, hazırlanan broşürü seyahat acentaları, tur operatörleri ve yurtdışı temsilciklerine göndereceklerini de sözlerine ekledi.

Baybut'a ait resimlerle de süslenen broşür, yerli ve yabancı turistler dâhil isteyen herkese veriliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious