Baydemir, Erdoğan'a böyle seslendi

Baydemir, Erdoğan'a böyle seslendi.14188
  • Giriş : 22.02.2009 / 20:11:00

DTP'li Osman Baydemir, “Biz de Diyarbakır halkı olarak Başbakan'a 'vah Erdoğan vah' diyoruz” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı DTP'li Osman Baydemir, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün kentte düzenlediği mitingde, “Ah Diyarbakır ah” dediğini hatırlarak, “Biz de Diyarbakır halkı olarak Başbakan'a 'vah Erdoğan vah' diyoruz” dedi.

Osman Baydemir, DTP İl Başkanı Ali Şimşik, merkez Sur İlçesi Belediye Başkan adayı Abdullah Demirbaş ile Bağıvar Beldesi'nde seçim çalışmalarına katıldı. AKP'den geçen hafta içinde istifa ederek DTP'ye geçen Çarıklı Belediye Başkanı Servet Güngürür, AKP'nin Kürt dilini inkar ettiğini öne sürerek, “Bundan sonra DTP ile Kürt halkına hizmet edeceğim. Halkımız, dilimiz, kültürümüz için oylar DTP'ye” dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ise konuşmasında dün kentte miting yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi. Erdoğan'ın, “Tarım Bakanı çalışmıyorsa onu hesaba alırız” sözlerini değerlendiren Baydemir, “Sayın Başbakan siz ve kabinenizin tamamı çalışmıyor. 29 Mart'ta sizi ve tüm kabinenizi hesaba alacağız” dedi. Erdoğan'ın gerçekleri manipüle etme yeteneğini daha önce bildiklerini söyleyen Baydemir, “Ama açıkçası Başbakan'ın bu kadar derinden 'ah' çekme yeteneğinin olduğunu bilmiyorduk. Erdoğan derinden 'Ah Diyarbakır ah' dedi. Biz de Diyarbakır halkı olarak yanıt veriyoruz; Vah Erdoğan vah” dedi.

Gerilim yaratıp, mazlum rolüne bürünenlerin çabalarını boşa çıkarttıkları için halka teşekkür eden Baydemir, “Diyarbakır halkı buna izin vermedi. Umut ediyorum ki halkımın sonu aydınlıktır, ferahlıktır. Halkımın payına başarı ve birlik düşsün” dedi.

Diyarbakır'ın tarihi On Gözlü Köprü'le alternatif köprü yapacaklarını söyleyen Baydemir, köprünün 10 iy içinde tamamlanacağını belirtti.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*