Baydemir, teröristbaşı Öcalan'dan kopya çekmiş

Baydemir, teröristbaşı Öcalan'dan kopya çekmiş.7923
  • Giriş : 05.09.2007 / 10:46:00

Baydemir'in tartışma yaratan sözlerinin benzerini, 2 hafta önce Öcalan'ın da söylediği ortaya çıktı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İlk yerel seçimde AKP'nin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ni kazanmak istediğini belirten Öcalan'ın, PKK çizgisindeki internet sitelerinde ve Fırat Haber Ajansı'nda yer alan haberlerde şu sözleri söylediği kaydedildi:

"AKP'nin düşürmek için bütün gücüyle yöneldiği Diyarbakır konusunda da şimdiden uyarıda bulunuyorum. AKP'nin her yolu mübah görüp Diyarbakır Belediyesi'ni almaya dönük girişimde bulunması, Diyarbakır halkını açlıkla terbiye edip parayla, rüşvetle, rant vb. bu tür gayri ahlaki yöntemler uygulaması durumunda Diyarbakır halkı buna gerekli cevabı verecektir. AKP bu yöntemlerde direnirse Diyarbakır'da tehlikeli bir sürece girilir."

Yine DTP'yi suçladı

Öcalan'ın avukatlarıyla yaptığı görüşmede, DTP'yi de 'halktan kopuk yaşamakla' suçladığı ileri sürüldü. Öcalan, iddiaya göre, "Herkesin gece gündüz demeden çalışması, oturup 'Bu halkın sorunlarını nasıl çözeriz?' diye sabahlara kadar tartışmaları gerekir. Halktan kopuk olmamaları, sürekli halkla iç içe olmaları gerekir. Bunlar ne yapıyorlar? Ben hiç mi anlaşılmıyorum?" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious