Baydemir: Kılıçdaroğlu tutuklanabilir

Baydemir: Kılıçdaroğlu tutuklanabilir.14761
  • Giriş : 10.08.2017 / 17:16:00

HDP Sözcüsü Osman Baydemir, gündeme damga vuracak sözler sarfetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Halkların Demokratik Partisi Sözcüsü Osman Baydemir, Musa Anter Parkı'ndaki Vicdan ve Adalet Nöbeti'nde yaptığı açıklamada yargı sistemini eleştirdi ve Kılıçdaroğlu'nun tutuklanabileceğini belirtti.

Burada açıklama yapan HDP Sözcüsü Osman Baydemir şunları söyledi:"Eğer demokrasilerde bir siyasi parti kendini eleştirilere kapatırsa, bir lider kendisine yapılan eleştiriyi vatana ihanetle özdeşleştirirse bunun adı demokrasi olmaz, bunun adı diktatörlük olur. Muhalefetin görevi yol yöntem önermektir ve kimden gelirse gelsin doğruya doğru demektir.

Muhalefetin görevinin iktidarı eleştirmek olduğunu vurgulayan Baydemir, Türkiye'deki yargının bağımsızlığına inanmadığını belirterek şöyle konuştu:

"Milletvekilimiz İdris Baluken’in yargılanmasına, suçlarına bakıyoruz. Sadece ve sadece yaptığı konuşmalar ve değerlendirmeler. Bugün burada benim, hükümeti ve AKP’yi eleştirmek görevimdir. Eğer ben bunu yapmazsam halkıma karşı sorumlu olurum. İdris Baluken de bunu yaptığı için tutuklanıyor. Yargı bağımsız diyorsunuz yalan söylüyorsunuz."

Siyasetçilerin, yazarların, akademisyenlerin eleştiri yaptığı için tutuklandığını belirten Baydemir, "AKP’yi eleştirme suçu, Erdoğan’ı eleştirme suçu adı altında insanlar tutuklanıyor. 'Kılıçdaroğlu tutuklanırsa hiç şaşırmayın, açıkçası ben şaşırmam.' diye konuştu.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*