Baydemir'e 2 yıl hapis istemi

Baydemir'e 2 yıl hapis istemi.8090
  • Giriş : 29.04.2008 / 19:30:00
  • Güncelleme : 29.04.2008 / 18:51:54

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ve 2 belediye çalışanı hakkında, 2 teröristin cenazesini belediyeye ait araçla taşıttıkları iddiasıyla, ''Görevi kötüye kullanmak'' suçundan 2'şer yıla kadar hapis cezası istendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada ölü olarak ele geçirilen terör örgütü PKK üyesi 2 kişinin cenazesini belediyeye ait araçla taşıttıkları gerekçesiyle Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir ile Mezarlıklar Şube Müdürü Cüneyt Gültekin ve eski Çevre Koruma Daire Başkanı Memduh Iğırcık hakkında dava açıldı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, her iki cenazenin belediyenin sorumluluk alanının dışından alındığı, cenazelerden birinin yine belediyenin sorumluluk alanlarının dışında bulunan Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine götürüldüğü belirtildi.

İddianamede, belediyelerin sorumluluk alanlarının belediye sınırlarını kapsadığı kaydedilerek, sanıkların bu şekilde görevlerinin gereklerine aykırı hareket ederek belediyeyi zarara uğrattıkları bildirildi.

Sanıkların, TCK'nın ''Görevi kötüye kullanma'' suçunu kapsayan 257/1. maddesi uyarınca 2'şer yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları istendi.

Sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde Asliye Ceza Mahkemelerinde başlanacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious