Baydemir'in 'W' harfiyle ilgili yaptığı ilginç espri!

Baydemir'in 'W' harfiyle ilgili yaptığı ilginç espri!.12265
  • Giriş : 24.11.2007 / 05:29:00
  • Güncelleme : 24.11.2007 / 01:00:22

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir'in, 'W' harfiyle ilgili yaptığı espri ilginç.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Diyarbakır kanalizasyon sisteminin ikinci ana toplayıcısı olan, şehrin 30 yıllık kanal ihtiyacını karşılayacak Batı Kolektörü projesinin temeli atıldı. Törene Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir'in, 'W' harfiyle ilgili yaptığı espri damgasını vurdu.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) altyapı sisteminde yeni bir projeyi daha başlattı. Ana hat ve ara kolları ile birlikte 120 kilometrelik hattın başlangıcı olan proje ile kentin 30 yıllık kanal ihtiyacı karşılanacak. Diyarbakır'ın en büyük altyapı projesi olan Batı Kolektörünün temeli törenle atıldı.

Proje hakkında bilgi veren DİSKİ Genel Müdürü Yaşar Sarı, projenin birinci etabının 2008 yılı Nisan ayında hizmete gireceğini söyledi. Hattın kentin yeni yerleşim alanı olan Bağlar ve Kayapınar bölgelerine hizmet edeceğini belirten Sarı, Batı Kolektörünün 500 bin insana hizmet edecek şekilde tasarlandığını kaydetti.

DTP Grup Başkan Vekili Selahattin Demirtaş da yaptığı konuşmada, Diyarbakır'ın sorunlarının çok fazla biriktiğini ve çözüm için belli bir enerji gerektiren bir kent olduğunu ifade etti. DTP'li belediyelerin öncelikli olarak insanı temel alan faaliyetlerde bulunmaya gayret gösterdiğini savunan Demirtaş, "Kaynaklarının büyük kısmını alt yapı sistemine ayırarak popülist yaklaşımdan kaçınan DTP'li belediyelerin hizmetleri maalesef göz ardı ediliyor. DTP hem siyasi olarak hem de yerel yönetimler olarak Türkiye'de bir model oluşturmuştur." diye konuştu.

BAYDEMİR'İN 'W' ESPRİSİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ise, maliyeti yaklaşık 1 buçuk milyon Euro olan sistemin 900 bin Euro'sunun KFW tarafından karşılanacağını belirterek, "Bu W konusunda heyecanlanmayın arkadaşlar. Bu W'nun mahsuru yok. Bu W'yu kullanabiliyorsunuz, KFW kullanabiliyorsunuz" esprisiyle hakkında davetiyelerde kullandığı W nedeniyle açılan dava ve soruşturmalara göndermede bulundu.

Projenin tamamının 20 milyon Euro'ya mal olacağının altını çizen Baydemir, dört yıllık belediye başkanlığı döneminde toplam 187 kilometre içme suyu ve 101 kilometre kanal şebekesinin döşendiğini kaydetti.

Konuşmaların ardından DTP Grup Başkan Vekili Selahattin Demirtaş, DTP Eş Genel Başkan Yardımcısı Selma Irmak, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ve DTP'li diğer belediye başkanları ile partililerin katılımıyla birlikte Batı Kolektörü'nün temeli atıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious